• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Festiwalowe Óbidos

Festiwalowe Óbidos

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/768847slajd_obidos.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/964749slajd_obidos03.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/727943slajd_obidos02.jpglink

Początki Óbidos datowane są na rok 308 p.n.e., kiedy to miasto zostało założone przez Celtów. Óbidos zwane jest "miastem ślubów", ponieważ zgodnie z wielowiekową tradycją, zapoczątkowaną przez króla Dionizego w 1282 roku, miasto to królowie portugalscy ofiarowywali swym wybrankom w prezencie ślubnym. Nad malowniczymi wąskimi, ukwieconymi uliczkami góruje masywna bryła wiekowego zamku. W niezwykłej atmosferze miasteczka miejsce ma niekończąca się fiesta. Zmieniają się tylko jej patroni i tematyka.

W marcu w Óbidos odbywa się Międzynarodowy Festiwal Czekolady. Z całego świata zjeżdżają tu profesjonalni cukiernicy, znawcy szlachetnego produktu, amatorzy wszelkich spożywczych rarytasów, łasuchy i oczywiście… turyści. Mistrzowie słodkiego rzemiosła przez kilka dni prezentują najwymyślniejsze wyroby: czekolady, czekoladki, trufle, lody, napoje i ciasta.

Początek kwietnia to widowiskowe obchody Wielkiego Tygodnia, zaś w maju odbywa się Festa e Feira de Sta. Cruz. W lipcowe weekendy ma tu miejsce średniowieczny festiwal. Z pewnością nie przejdziemy obojętnie obok pstrokatych kramów, skosztujemy tradycyjnych dań i napitków, ulepimy garnek lub dwa, posłuchamy dudziarzy i nasycimy wzrok obserwując paradę barwnych średniowiecznych sylwetek. W hałaśliwym korowodzie nie zabraknie przedstawicieli kleru i władzy oraz kupców, chłopów, trefnisiów, żaków, muzykantów, a nawet… niezwykle sugestywnych trędowatych. Nie zapomnijmy zakupić pamiątkowej wiśniówki!

Sierpień to czas Festiwalu Operowego. Przez cały rok obchodzone są także tradycyjne święta religijne połączone ze spotkaniami i wydarzeniami specjalnymi.

Nawet jeśli trafimy do Óbidos w czasie, w którym akurat nic się tu nie dzieje (a będzie o to raczej  trudno), sam urok miasteczka, jego przyjaźni mieszkańcy i wspaniałe widoki roztaczające się ze wzgórza na okolicę z pewnością zapewnią nam niezapomniane wrażenia.

Gotowy na przygodę z prawdziwą Portugalią? Rezerwuj pobyt w hotelu Praia D’El Rey, położonym nad samym Atlantykiem, zaledwie 10 minut drogi od Óbidos!

więcej...