• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Francuska corrida

Francuska corrida

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7919571.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/859301francuska_corrida1a.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7821983.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4011454.jpglink
Golf na atlantyckim klifie? Sardynia | Is Morus | Restauracje Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie?

Béziers to malowniczo położone na langwedockim wzgórzu, otoczonym wstęgą rzeki, miasteczko. W gorące popołudnie warto przespacerować się wspaniałym, kamiennym mostem łączącym dwie części miasta, z którego roztacza się niezwykły widok na pokryte dachówką domy i imponującą, gotycką katedrę. Miłośnicy spokojnych spacerów docenią również piękne parki i dające orzeźwienie fontanny. -. Na wieczór polecamy relaks w jednej z lokalnych kawiarenek przy kieliszku lokalnego wina.

Hiszpania w rzymskiej arenie

Historia miasta sięga czasów neolitu. Później było ono zamieszkiwane przez Celtów, ale tak naprawdę to Rzymianie w IV w. przyczynili się do jego największego rozwoju – stąd też liczne akwedukty i areny, których pozostałości – do dziś stanowią chlubę mieszkańców. W jednej z wspaniale zachowanych aren  co roku w połowie sierpnia odbywają się walki byków. Większość osób zapewne czyta jeszcze raz z niedowierzaniem poprzednie zdanie – nie, nie zrobiono tu błędu – walki byków na południu Francji, w niezwykłym otoczeniu rzymskiej architektury. Chociażby ze względu na to  niespotykane przeplatanie się śródziemnomorskich kultur warto spędzić swój urlop właśnie tutaj.

Nieprzespane noce

Feria de Béziers to nie tylko pełne emocji walki byków – to również szereg imprez towarzyszących, trwających do białego rana, połączonych z degustacją wina i regionalnych potraw. Wszystkie kawiarenki i bary otwierają swe podwoje dla rozbawionych świętujących. Ulice zapełniają się wirującym w tańcu tłumem, muzyka wdziera się w każdą uliczkę – nikt w Béziers oka nie zmruży przez tych kilka festiwalowych dni.

Niezwykła atmosfera, piękne zabytki, bogata oferta gastronomiczna i bliskość Morza Śródziemnego – to wszystko sprawia, że Béziers, zwłaszcza podczas Ferii, trzeba zobaczyć. Więcej – trzeba je „przeżyć”! Zapraszamy do naszych hoteli w Langwedocji.

Więcej...