• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ascetyczny design

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/560552ascetyczny1.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/151673ascetyczny2.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/726286ascetyczny3.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/132292ascetyczny4.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/715052ascetyczny5.jpglink
Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie?

Abbaye Villemagne l’Argentière zostało założone w diecezji Béziers w VII wieku przez mnicha Clarinus Lubila z zakonu świętego Benedykta. Jak głosi legenda, klasztor został zburzony przez Saracenów, a następnie odbudowany. Prawdopodobnie to właśnie podczas tej odbudowy powstał kościół Saint Martial oraz, nieco później, bo w 1640 r., budynek, który służył jako dom dla sióstr zakonnych służących w kościele.

To właśnie w tym budynku, w którym dawniej mieścił się konwent i miejsce modlitwy sióstr, powstał ekskluzywny hotel Le Couvent d’Herepian. Znajdziemy tu niesamowite połączenie tradycyjnej architektury, minimalistyczny, niemal ascetyczny design i nowoczesny szyk. Pośród łukowych sklepień sufitów, dekoracyjnych, tradycyjnych okien i naturalnych kamieni nie tylko zjemy niezwykłe, zgodne z najnowszymi trendami potrawy, ale również oddamy się relaksującym zabiegom w profesjonalnym SPA.

W dzisiejszym Le Couvent d’Herepian, przy zachowaniu całej niezwykłej aury klasztoru, nie znajdziemy ubogich cel, sprzyjających zgłębianiu wiary. Znajdziemy natomiast trzynaście luksusowych apartamentów na trzech poziomach połączonych okazałymi schodami.
Połączenie starego i nowego, wstrzemięźliwego i luksusowego – to miejsce pełne sprzeczności, a jednak kojące duszę, nerwy i ciało…

 

Więcej...