• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Miejsca zadumy i reflesji Tysiąc intensywnych lat Toskanii

Tysiąc intensywnych lat Toskanii

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/835342_tysiac1.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/375643_tysiac2.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/284747_tysiac3.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/164293_tysiac4.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/933633_tysiac5.jpglink
Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie?

Początki Castel Monastero, imponującej budowli położonej pośrodku doliny Ombrone, rozmywają się w historii średniowiecznej Toskanii. Zamek pojawił się po raz pierwszy pod nazwą Sarna w pismach z 1044 r., natomiast od 1050 r. coraz częściej nazywany był „Monastero”, czyli „klasztorem”, w związku z bliskością opactwa Berardenga. Od wczesnych lat XII wieku, co najmniej do początku wieku XIV, był domem dla jednej z gałęzi rodu Berardenghi.

Zamek, czy też klasztor, ma swoją burzliwą historię. Był wielokrotnie oblegany, jednak grube mury z powodzeniem stawiały opór najeźdźcom, między innymi tym z Florencji w 1208 r. Został zdobyty dopiero w 1270 r. przez Guido di Montfort - dowódcę wojskowego polskiego pochodzenia, syna Szymona de Montfort Starego, który był piątym lordem Leicester i Eleanor Anglii. Lord di Montfort zrobił z niego porwypadowy w najazdach na Sienę. Zamek został zakupiony przez szlachecką rodzinę Saracini Chigi ze Sieny. Stał się ich rezydencją letnią, miejscem polowań i zbioru owoców winorośli na rozległych przyzamkowych winnicach.
Po pieczołowitym procesie restauracyjnym w oszałamiającej osadzie klasztorno-dworskiej Monastero dell’Ombrone, hotel przyjmuje dziś swoich gości w 76 pokojach i apartamentach oraz willi „Lawendowej”.
Blisko dziesięć wieków historii, owiniętych w eleganckie opakowanie, czeka na Ciebie w sercu Toskanii. Pora spakować walizki!

 

Więcej...