• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Niech żyje wolność

Niech żyje wolność

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/871088antigua_karnawa__.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/416945273072Antigua_plaza.JPGlink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/586815320886Antigua_zatoka.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/760099405055Antigua_snorkeling.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/264005638058Antigua___Mangrowce.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/619529994269Antigua_Carlisle_Bay_basen1.jpglink
Golf na atlantyckim klifie?

Antigua to maleńka wyspa – na tyle mała, że można ją zwiedzić pieszo w jeden dzień. Tym bardziej zadziwia fakt, że jest jednocześnie największą – dla mieszkańców państwa o nazwie Antigua i Barbuda, położonego w archipelagu Małe Antyle na Morzu Karaibskim. Jednocześnie staje się dla nich samym centrum wszechświata od późnego lipca do końca sierpnia, kiedy rozpoczyna się tu magiczny karnawał.

 

Cała wyspa przez okrągły rok żyje przygotowaniami do wakacyjnego święta. O tym, jak ważnym wydarzeniem w życiu Antigui jest karnawał świadczyć może fakt, że tutejsze władze nie powierzą jego realizacji przypadkowym osobom. Powołano funkcję ministra ds. karnawału, którego kariera, w wypadku nieudanego eventu, wisi na włosku...

 

 

Tutaj nie ma turystów

Widzieliście kiedyś zdjęcia z karnawału w Rio de Janeiro? Jeśli was zachwyciły, to ten w Antigui zrobi na was nie mniejsze wrażenie. Po całorocznych przygotowaniach wszyscy, w pieczołowicie przygotowanych strojach spotykają się na ulicach, aby razem tańczyć, bawić się i świętować rocznicę zniesienia niewolnictwa. Wszystkie pokolenia wychodzą z domu, żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu, na które składają się imprezy, pokazy tańca, konkursy piękności i parady uliczne.

 

Wszyscy odwiedzający Anriguę zgodnie twierdzą – tutaj czują się jak u siebie. Ludzie są otwarci, życzliwi, chętnie służą pomocą. Kiedy przyjeżdżasz na wyspę, stajesz się „swój”. Kiedy z niej wyjeżdżasz – nigdy o tobie nie zapomną. Będziesz zawsze mile widziany, witany niczym dawno nie widziany członek rodziny!

 

Taniec, miłość, plaża i słońce

W czasie karnawału na Antigui oka nie zmrużysz. Wielobarwne pochody, zmysłowe tancerki oraz tancerze, błysk, szyk i szczudlarze. Oko przyciągają wszechobecne jaskrawe pióra, błyszczące strojne przebrania i szerokie, szczere uśmiechy. Ucho cieszy żywiołowa muzyka, porywająca do tańca. Serca wypełnia radość nie do ogarnięcia, niesamowita siła. Porywa chęć życia, celebracja i radość młodości oraz wolności. Kiedy tylko wyjdziesz na ulicę pochłania Cię inspirujący festiwal żywiołów, folklor przeplatający się z nowoczesnością, karaibskie ruchy i witalność.

 

Przepełnieni emocjami mieszkańcy Antigui oraz „turyści” wieczory spędzają na spokojnych, pięknych plażach, na których chętni dokończą imprezę tańcem i śpiewem, nie przeszkadzając jednak tym skrytym pod palmami, szukającym chwili wyciszenia i uspokajającym szalejące po całym dniu zabawy zmysły.

 

Ładowanie akumulatorów

Kolejne dni karnawału mijają niczym kilka chwil. Barwnych, pełnych uniesień, muzyki i tańca momentów zabawy i szczęścia.

 

I chociaż o północy ostatniego dnia święta, zgodnie z lokalnym prawem, wszyscy rozchodzą się posłusznie do domów i hoteli, muzyka nadal pulsuje w uszach, ekscytacja nie chce ustąpić. Mimo że powrót do szarej rzeczywistości zdaje się być niemożliwy, to jednak piękne wspomnienia Antigui pozostają ze wszystkimi uczestnikami na wiele miesięcy, jeśli nie lat, a przywołane potrafią wywołać uśmiech na twarzy nawet w najcięższych momentach.

 

 
Zakosztuj karnawału w środku lata i poznaj jeden z najlepszych hoteli świata – designerski Carlisle Bay! - Więcej…