• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Radość z wiatru

Radość z wiatru

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/200925_radosc1.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/851901_radosc2.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/420376_radosc3.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/404875_radosc4.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/592733_radosc5.jpglink
Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie? Golf na atlantyckim klifie?

Już od 1992 roku, czyli od dwudziestu lat, od 23 do 27 listopada Calvi na Korsyce zmienia się w miejsce „doceniania” wiatru i jego niezwykłych mocy za sprawą Festival du Vent – Festiwalu Wiatru.

Oryginalna koncepcja przyciąga „wietrznych” twórców ze wszystkich dziedzin i z całego świata. Podczas pięciu festiwalowych dni można rozkoszować się niezwykłą muzyką, teatrem inspirowanym wiatrem, wystawami (m.in. oczywiście widowiskowych wiatraków!) i zmaganiami żeglarzy. Co ciekawsze – pojawiają się tu nie tylko fizycy zafascynowani zjawiskami ruchów mas powietrza, ale również przedstawiciele świata medycyny, ochrony środowiska. Dodatkowo każdego roku festiwal przyciąga rzesze… komików!

Oprócz wspomnianych wystaw (m.in. wiatraków, które w tym miejscu wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki), przedstawień teatralnych i koncertów, program festiwalu obejmuje szereg konferencji, prelekcji, prezentacji niezwykłych przedmiotów, warsztatów twórczych, rozrywek ulicznych. Wiele atrakcji kierowanych jest też do najmłodszych uczestników festiwalu. Ponadto, co nie mniej istotne, Festival du Vent ma silny wydźwięk prospołeczny i prośrodowiskowy – praktycznie wszystkie wydarzenia niosą w sobie naukę o wartościach obywatelskich, ekologii czy prawach człowieka. Jak mówią sami organizatorzy: „Od 1992 roku chcemy pokazywać radość wiatru małym i dużym, śmiać się, bawić, ale i myśleć o świecie. Co możemy poprawić? Jak się rozwijać? Tego jeszcze nie wiemy. Ale aktywnie szukamy”.

W październiku wybierz się do Calvi i poczuj powiew wolności!