• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Eldorado surferów

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/122852hotel_windserf_riva.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/743307mofushi.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/440681priada_del_surf.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/238819sardynia_woda.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/758685surf_malediwy.jpglink

Linia brzegowa od Lizbony do Porto składa się na Srebrne Wybrzeże. Natomiast długie, piaszczyste plaże i chropowate, olbrzymie fale uderzające o atlantycki brzeg to jego wizytówka. Wraz z Costa Verde w Porto i na północ aż do granicy z Hiszpanią, portugalska linia brzegowa oferuje 600 kilometrów plaży i jest prawdziwym Eldorado dla wielbicieli surfingu.

Praia D’El Rey skupia w swojej okolicy najważniejsze ośrodki surfingowe w Portugalii. Nic dziwnego, bowiem właśnie tutaj panują idealne warunki do uprawiania tego sportu – tutaj też odbywają się mistrzostwa świata w windsurfingu, a w ciągu roku – liczne konkursy dla amatorów tego sportu. Okolice obfitują w szkoły oferujące lekcje zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczniów oraz w wypożyczalnie sprzętu. Wiele z najbardziej popularnych plaż to chronione obszary, regularnie patrolowane przez ratowników, ponieważ Atlantyk w tych rejonach potrafi również być nieokiełznany (głównie ze względu na ciężką falę cofającą).

W ciągu ostatnich lat czystość tutejszych plaż znacznie się poprawiła i zostały one wciągnięte na listę Blue Flag, co oznacza, że spełniają wysokie standardy jakości wody i czystości plaży. Tutejsze fale określa się jako bardzo szybkie i mocne („rurowe”), jednakże również początkujący znajdą tutaj dla siebie miejsce.

więcej...