• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Święto sycylijskich plaż

Święto sycylijskich plaż

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2727391.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1024042.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9360463.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2365114.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/5931065.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8496946.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4160387.jpglink

Co roku w maju plaża Mondello w Palermo gości wielką imprezę: World Festival on the Beach. Ten popularny festiwal, będący prawdziwą celebracją kultury plażowej i aktywności na świeżym powietrzu przyciąga licznie zarówno uczestników, jak i turystów. Przez tydzień dobrej zabawy zawodnicy zmagają się w takich konkurencjach jak: windsurfing, siatkówka plażowa, paragliding czy żeglarstwo.

Całe wydarzenie rozpoczyna wyścig kolarski oraz wyścig wodnego combo, stanowiącego kombinację canoeingu, biegu i pływania. Pierwsze dwa dni wypełnia turniej siatkówki plażowej rozgrywanej w dwóch kategoriach: mężczyzn i młodzików. Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu są Otwarte Mistrzostwa Europy w klasycznym windsurfingu.

Podziwiać tu możemy także popisy w paraglidingu, parachutingu, skydivingu oraz… turniej golfa. Festiwal słynie również z towarzyszących mu koncertów, goszcząc muzyków prezentujących różnorodne style muzyczne. Weekend kończący festiwal zdominowany jest przez wyścig żaglowców na trasie Palermo-Mondello.

Maj to świetny czas na odwiedzenie Sycylii - nie tylko z uwagi na bogaty kalendarz imprez kulturalnych i rozrywkowych (np. pod koniec maja w miasteczku Noto odbywa święto kwietnych dywanów),  ale także ze względu na przyjemną i niezbyt jeszcze upalną aurę. Zapraszamy do naszego sycylijskiego hotelu Verdura!

 

Więcej o hotelu