• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Aktualności Święty Mikołaj mieszka w Toskanii

Święty Mikołaj mieszka w Toskanii

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/279898tosca_podst.01.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/974816tosca_podst.02.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/685474tosca_podst.03.jpglink

I ktokolwiek twierdzi, że jest inaczej – jest w błędzie! Zbliża się grudzień – czas szaleńczego poszukiwania prezentów, przemierzania centrów handlowych w poszukiwaniu ciekawych i oryginalnych podarunków, stresu, tłumu i ścisku… O nie! Nie w tym roku – teraz po prezenty dla bliższych i dalszych udaj się do Toskanii, gdzie piękne i oryginalne przedmioty znajdziesz w przyjemnej atmosferze, wśród uśmiechniętych ludzi i świątecznych aromatów.Oprócz licznych, cotygodniowych targów staroci, antyków i pysznych lokalnych wyrobów warto odwiedzić również dwa typowo świąteczne, na których znaleźć można nie tylko wyjątkowe prezenty, ale również bożonarodzeniowe ozdoby i łakocie. Kto wie, jakie inspiracje można odnaleźć przy Piazza Ricasoli czy w Certaldo? Być może babcia ucieszy się bardziej ze słoja pysznego, pachnącego słońcem miodu niż z najnowocześniejszej wełnianej kołdry, a kilkuletni syn kuzynki odkryje w drewnianych, ręcznie wykonanych klockach zupełnie nowe możliwości, których nie dają LEGO ze wszystkimi możliwymi dodatkowymi zestawami?

Już na początku grudnia zapraszamy i polecamy Gaiole in Chianti – targ świąteczny przy Piazza Ricasoli. W weekend 7. i 8. grudnia można zanurzyć się w świetle świątecznych lampek, świeczek i zapachu rozstawionych wokół placu choinek. Z każdego świątecznego stoiska dobiega woń świeżo pieczonych ciast, miodów, wina i lokalnych wędlin. Organizatorzy obiecują, że kupisz tu wszystko, czego potrzebujesz do wyprawienia niezapomnianych świąt, a Twoje podniebienie przeniesie Cię wprost na wigilijną ucztę prababci.

Jeśli jednak początek grudnia to dla Ciebie zbyt wczesny moment na planowanie świąt, lub jeśli właśnie całe święta chcesz spędzić w tym przepięknym zakątku ziemi – swój toskański urlop zaplanuj w okolicach od 22. do 24. grudnia. Wtedy właśnie w Certaldo odbywa się Mercato di Natale, targ świąteczny w historycznym sercu miasta, wydarzenie bajeczne i urzekające. Wszyscy, którzy kiedykolwiek odwiedzili miasto w tym czasie są zgodni – nie ma piękniejszego wydarzenia okołoświątecznego na świecie! Z drzew zwisają świetlne girlandy, na choinkach wiszą wonne pierniki, a zapachy cynamonu i anyżku mieszają się w powietrzu z wonią goździków i pomarańczy z grzańców sprzedawanych na świątecznych straganach… Jeśli zaś chodzi o wybór prezentów – znajdziecie ich tu wręcz zatrzęsienie! Na to największe wydarzenie sezonu zjeżdżają rzemieślnicy i lokalni producenci z całego regionu, a każdy z nich dokłada wszelkiej staranności, żeby jego produkt spełnił wszystkie możliwe oczekiwania!!

Przedświąteczne zakupy i przygotowania do świąt w Toskanii gwarantują niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane doznania, które przeniesiecie pod swoje wigilijne drzewko. A w tym magicznym momencie, w którym pojawi się pierwsza gwiazdka, wasze uszy napełnią się dźwięcznymi kolędami, nosy zapachami cynamonu i pomarańczy, a kiedy tylko przymkniecie oczy - pod powiekami powrócą światełka pięknych, włoskich targów… Wesołych świąt!

Więcej...