• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Madagaskar | Tsarabanjina | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Mylić się będzie ten, kto się spodziewa, że jedyną aktywnością na tej wyspie jest wylegiwanie się w hamaku. Okolica umożliwia aktywny wypoczynek w najbardziej atrakcyjnym stylu, a Lodge Tsarabanjina wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości, zapewniając sprzęt do uprawiania sportów plażowych i wodnych. Choć może to się wydać niewiarygodne, na wyspie znajduje się również wysokiej klasy kort tenisowy, biblioteka oraz butik, który zaskakuje szerokim wyborem miejscowej sztuki i rękodzieła.

Łagodne wybrzeże stwarza idealne możliwości dla tych, którzy pragną podziwiać z bliska rafy koralowe lub rozpocząć naukę nurkowania od podstaw. Godnym polecenia jest snorkeling, który dostarcza niezapomnianych wrażeń - tym bardziej, że nurkować będziemy w towarzystwie pracujących na wyspie oceanologów i biologów morskich. Obecność prawdziwych znawców tematu pozwoli nam poszerzyć swą wiedzę i w pełni cieszyć się podwodną przyrodą.

Warto też pożeglować, i to nie tylko ze względu na samą przyjemność żeglowania, ale także dlatego, że w ten sposób można zwiedzić cały - bezdyskusyjne wart zobaczenia - archipelag Mitsio. Na niektórych jego wyspach nigdy nie widziano turystów, inne z kolei wystawione są na sprzedaż, zatem wykazując się determinacją i zasobnym portfelem możemy powrócić z oryginalną pamiątką z wakacji w postaci… aktu kupna jednej z nich. Oszałamiających widoków dostarczy wycieczka na wyspę Nosy Be, która jest oddalona od Lodge Tsarabanjina o 40 mil - czeka nas 90 minut niezwykle przyjemnej podróży drogą wodną.

Interesującym celem będzie sam Madagaskar. Zaskoczeniem może okazać się fakt, iż pod koniec XVII wieku gubernatorem Madagaskaru był niejaki Maurycy Beniowski, znany szerzej dzięki dziełu Słowackiego. Do dziś można tu zresztą spotkać wiele pomników Beniowskiego. “Czerwona wyspa” odegrała też epizod w historii Polski - w latach 30. ubiegłego wieku Francuzi chcieli oddać tę ziemię Polakom. Niewiele brakowało, a Madagaskar stałby się pierwszą polską kolonią.  Wyspa słynie z szafirów, rubinów i szmaragdów. Przy odrobinie szczęścia powrócimy z tej wycieczki z trofeami godnymi legendarnych piratów, którzy swego czasu uciekli na Madagaskar prosto z Karaibów. W cieniu tutejszych potężnych baobabów żyją zabawne lemury, po wygasłych stożkach wulkanicznych biegają kameleony we wszystkich rozmiarach… ale to już zupełnie inna historia.

Ceny wakacji.