• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Malediwy | Island Hideaway | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

W Island Hideaway możemy także skorzystać z usług osobistego lokaja, dostarczającego nam wszystko, czego zapragniemy, o każdej porze dnia i nocy.

Tutejsze spa, firmowane marką Mandara, kładzie nacisk na komfort, przestronność, prywatność i oczywiście luksus. Także i tu towarzyszy nam widok na ocean, a najważniejsze elementy krajobrazu Malediwów, czyli słońce, woda i piasek znajdują tu kontynuację w postaci wewnętrznych  strumyków, wodnych kaskad i piaszczystych posadzek. Naturalne materiały, którymi wykończono wnętrza spa,  tj. egzotyczne drewno, kamień sukabumi, czerwony kamień z Jawy, piaskowiec, różowy kamień łupany, onyks i jedwabne tkaniny, dopełniają ekskluzywnego charakteru tego miejsca. W skład spa wchodzą cztery Spa Land Villas i dwa Lagoon Spa Pavilions.

W Island Hideaway nie sposób się nudzić. Tutejsza biblioteka proponuje bogatą kolekcję książek i magazynów, a także gier, płyt z muzyką czy DVD. Tu także znajduje się Cyber Café – drugie po naszej własnej willi miejsce, w którym możemy skorzystać z internetu.

Miłośnikom aktywnego spędzania wodnego czasu, oprócz ogromnego basenu bezbrzeżnego z widokiem na ocean i dodatkowego basenu dla dzieci oraz jacuzzi, szczególnie poleca się snorkeling, nurkowanie, wycieczki motorówką, pływanie na katamaranie, windusrfing, canoeing, narty wodne i ich odmianę, czyli wakeboarding - płynięcie za łódką na desce. Ci, którzy pragną posmakować nieco lokalnego kolorytu mogą popłynąć jachtem lub tradycyjną łodzią zwaną dhoni na jedną z pobliskich bezludnych wysepek.

Rybołówstwo to główne źródło utrzymania mieszkańców Malediwów, którzy zajęcie to doprowadzili do mistrzostwa.  Goście Island Hideaway mogą także spróbować tego zajęcia. Pierwszą możliwością jest wędkowanie o zachodzie słońca, a nawet połów nocny na tradycyjnej dhoni, drugą – prawdziwa ekspedycja w towarzystwie doświadczonego rybaka z tutejszej wysepki, ukazująca czym naprawdę jest przyjazne środowisku rybołówstwo. Plony naszych wypraw, szef hotelowej kuchni przyrządzi  w taki sposób, jakiego tylko sobie zażyczymy, włącznie z grillem na plaży!

Na amatorów rozrywek na stałym lądzie w Island Hideaway Sports Complex czekają m.in.: rowery, korty tenisowe, sala fitness, boisko do siatkówki plażowej oraz do futbolu,  a także sala bilardowa. Możemy tu także spróbować swoich sił w silat czyli tradycyjnej sztuce walki  wywodzącej się z terenów Archipelagu Malajskiego.

Jeśli chcemy zapoznać się z kulturowym dziedzictwem pobliskich wysepek, obsługa Island Hideaway zorganizuje dla nas specjalne wycieczki. Wśród szczególnie polecanych miejsc wymienia się pałac Utheemu, położony na wyspie o tej samej nazwie, dom malediwskiego władcy i bohatera narodowego Muhammada Thakurufaanu (znanego też jako Bodu Thakurufaanu) i jego dwóch braci, którzy w XVII wieku ocalili Malediwy przed naporem Portugalczyków. Możemy także skorzystać z możliwości sfotografowania wyspy i okolicy z lotu ptaka, podczas specjalnie dla nas zaaranżowanego lotu.

W Island Hideaway nie brakuje również propozycji dla lubiących zakupy. W Hideaway Bazaar znajdziemy idealne pamiątki i upominki dla bliskich, a wśród nich miejscową sztukę i rękodzieło, biżuterię oraz tkaniny ręcznie wyplatane tradycyjnymi metodami. Wielbiciele biżuterii znajdą tu także butik londyńskiej marki Sifani, w którym mogą zamówić specjalnie dla nich zaprojektowane cacka. W Mandara Spa Shop zakupimy wonne doskonałości z tutejszego spa, zaś w Meridis Dive Boutique zaopatrzymy się w sprzęt do snorkelingu i głębokiego nurkowania.

Ceny wakacji.