• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Reunion | Palm | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Spa AKEA to świątynia relaksu i dobrego samopoczucia, która do swoich rytuałów wykorzystuje najcenniejsze skarbów rejonu Oceanu Indyjskiego: aromatu kokosowego, ylang-ylang z Mayotte, wanilii z Madagaskaru i miejscowego wetiweru. Skorzystać tu możemy m. in. z łaźni tureckiej, kwietnych masaży wodnych w zacienionej słomianej chacie, jacuzzi, orzeźwiających wodnych kaskad czy masażu z użyciem Białego Złota z Saint-Leu lub gorących kamieni.

Miejsce, w którym gościmy proponuje szereg atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dwa baseny, w tym jeden podgrzewany, sala gier z bilardem i tenisem stołowym czy sala  fitness to główne z nich. W niewielkiej odległości od hotelu funkcjonuje 18-dołkowe pole golfowe. Okolica oferuje też znakomite warunki do nurkowania, paraglidingu i surfingu. Reunion to także raj dla amatorów trekkingu. Choć bowiem trudno to sobie wyobrazić, to właśnie tu, w tropiku, niemal na środku oceanu, z małej wyspy strzelają ku niebu liczące do trzech tysięcy metrów szczyty, których zbocza zachęcają do górskich wędrówek i wspinaczki. Pomiędzy nimi zagnieździły się dwa małe płaskowyże, na których osiedliło się sporo wyspiarzy, bo klimat tu łagodniejszy niż na gorącym wybrzeżu. Oczywiście główną krajobrazową atrakcją wyspy są trzy górskie „cyrki”: Cilaos, Matafe i Salazie. Górski krajobraz wyspy oraz wspomniane „cyrki” możemy podziwiać w pełnej okazałości podczas lotu helikopterem nad wyspą. Trzeba także skosztować emocji, jakie oferuje helicratering, czyli loty helikopterem do wnętrza czynnego wulkanu -przeżycie z gatunku niezapomnianych! Hotel proponuje też elektryczne motorowery, które czynią wycieczki w przepiękne góry dostępnymi nie tylko dla wysokogórskich kolarzy.

Jak na wyspę o tysiącu twarzy przystało, w różnorodności swej nie zawiedzie nas także jej mała stolica, Saint Denis. Tu na katolicką katedrę po sąsiedzku spoglądają tamilska świątynia, pagoda i meczet, a do orientalnej, doprawionej piekielnie ostro potrawki z ośmiornicy podaje się paryskie bagietki. W narodowych tańcach sega i maloya czarnym rytmom Afryki, akompaniuje francuski akordeon i hinduskie instrumenty. To tu kultury malgaska, francuska i hinduska, wzbogacone szczyptą wpływów z Chin, składają się na jedyny w swoim rodzaju kreolski amalgamat, decydujący o niepowtarzalnym kolorycie tego rzuconego na ocean wyjątkowego miejsca.

Ceny wakacji.