• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

St. Lucia | Ladera | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Podczas gdy prywatność i spokój zapewni nam zacisze naszego apartamentu, Ladera i St. Lucia dostarczą rozrywki i wielu niezapomnianych wrażeń.

Gdy mamy ochotę na relaks, możemy wylegiwać się w bezbrzeżnym basenie, z widokiem na Pitony i morze, popijając koktajl i kosztując przekąsek z pobliskiego baru. Warto także zakosztować uroków jednej z plaż St. Lucii: Jalousie lub Anse Chastanet. W barze T’cholit znajduje się biblioteka, w której znajdziemy ciekawą lekturę i gry planszowe. Amatorzy sztuki filmowej z chęcią skorzystają zapewne z jednego z przenośnych odtwarzaczy DVD, które znajdują się w hotelowej recepcji. Choć lokalizacja i charakter hotelu sprzyjają odosobnieniu i odcięciu od świata zewnętrznego, na życzenie gości Ladera zapewnia wi-fi w każdym apartamencie i willi, a także udostępnia komputer i pokój do rozmów telefonicznych w hotelowym lobby. Lubiących  zakupy  ucieszy fakt, że w hotelu znajduje się butik, w którym odnajdziemy bogaty wybór tropikalnych ubiorów, prasy, pamiątek i wiele innych artykułów. Dla osób ciekawych lokalnych tradycji kulinarnych dostępne są lekcje gotowania z szefem kuchni restauracji hotelowej, zaś wielbiciele miejscowej sztuki mają co tydzień okazję podziwiać pokaz rzeźby w drewnie odbywający się w T’cholit. 

St. Lucia to wspaniała, rajska wyspa. Oferuje niezapomniane widoki, smaki i zapachy. Warto poznać jej niezwykłe dziedzictwo. Pomogą nam w tym wycieczki, które organizuje Ladera. Choiseul Heritage Experience to wycieczka prezentująca lokalną kulturę wyspy, stare plantacje, ruiny młynów, centrum rękodzieła i wiele innych interesujących miejsc i obiektów. Cross Country Hike to z kolei czterogodzinny pieszy wypad z przewodnikiem przez wyspę. Podczas Fond Doux Estate Tour odwiedzimy 250-letnią plantację kakaowca i odkryjemy początki wytwarzania czekolady, podziwiać będziemy krajobrazy, barwne egzotyczne ptactwo, kwitnące drzewa i plony plantacji, a także przespacerujemy się po pozostałościach fortyfikacji i spróbujemy lokalnych potraw i napojów. Na odkrycie czeka także ogród botaniczny Ladera i pobliski tropikalny las. Możemy go podziwiać z lotu ptaka podczas Zipline Adventure - zjazdu na linie ponad wierzchołkami drzew. Spragnionym mocnych wrażeń polecamy wycieczkę na wulkan Gros Piton i do czynnego wulkanu Soufrière. Dla ceniących relaks idealne propozycje stanowić będą: obserwacja wielorybów i delfinów, całodniowy rejs do zatoki Marigot, snorkeling oraz wędkowanie. Warto także wybrać się na rejs łodzią z przeszklonym dnem, dzięki któremu poznamy niebywałe bogactwo podwodnego życia St. Lucii.

SPA

Ti Kai Posé w lokalnym narzeczu oznacza “domek  wypoczynku”. Tutejsze spa, o takiej właśnie nazwie, proponuje zabiegi wykorzystujące wulkaniczne zasoby wyspy oraz inspirowane jej bujną tropikalną roślinnością. Relaksujących masaży i zabiegów zażywać możemy w jednym z czterech przytulnych gabinetów spa, w zaciszu własnego apartamentu lub willi, w relaksującym otoczeniu tropikalnego lasu bądź przynależnego do spa egzotycznego ogrodu, w którym umieszczono wanny do kąpieli mineralnych. Wykorzystywana w nich woda dostarczana jest bezpośrednio ze źródła w Diamond Mineral Baths w pobliżu Soufrière. Zbudowane tuż przed  Rewolucją Francuską ze środków króla Francji Ludwika XVI, Diamond Mineral Baths miała ponoć często odwiedzać cesarzowa Józefina. Kąpieli skosztować można przed lub po właściwym masażu, lub by po prostu zrelaksować się po dniu spędzonym na plaży czy wycieczce. Na spragnionych aktywności fizycznej czeka Garden Gym czyli w pełni wyposażone centrum fitness na powietrzu.

Ceny wakacji.