• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Elba | Villa Ottone | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Firmowane przez Phytomer hotelowe spa, z jego mozaikami i wejściem skrytym wśród gęstych majestatycznych drzew, przypomina starożytny środkowowschodni hammam. Noszące nazwę Essentia Beauty Centre miejsce proponuje niezwykłe zabiegi w oryginalnej scenerii: od łaźni tureckiej po shiatsu, od starożytnej sztuki uzdrawiania reiki poprzez masaż tajski, aż po techniki Shirodara, AbhyangamiSwedana, wywodzące się z pradawnej ajurwedyjskiej tradycji. Zakosztujemy tu także thalassoterapii czyli zabiegów wykorzystujących wyciągi z alg, lecznicze błoto oraz nieskażoną wodę morską. Obowiązkowy przystanek w trakcie pełnego aktywności dnia.

A przyznać trzeba, że Villa Ottone imponuje przebogatą ofertą zajęć, którym możemy się tu oddać bez reszty. Wymieńmy tylko korty tenisowe, centrum fitness, dwa baseny (jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci), własną plażę, plac zabaw dla dzieci i doskonałą bazę dla wszelkich aktywności outdoorowych tj.:, golf, narty wodne, windsurfing, canoeing, rejsy motorówką czy wycieczki łodzią, podczas których oprócz podziwiania Elby z morza warto zrobić przystanek w jednej z malowniczych miejscowości Capraia czy Giglio lub zwiedzić przepiękną wyspę Pianosa. Jeśli nie umiemy pływać, możemy skorzystać z lekcji u profesjonalnego instruktora. Zapaleni wędkarze powinni wybrać się na połów z zawodowcami. Nurkowie również nie pozostaną bezczynni, bowiem w zatoce znajduje się centrum nurkowe, którego pracownicy chętnie będą nam towarzyszyć w odkrywaniu cudów morskich głębin. Gdy z powrotem „wyjdziemy na ląd”, poznajmy naturalne piękno wyspy. Możemy zwiedzić ją konno, pieszo, lub…. dać się powieźć kolejką linową na „dach Elby” czyli Monte Capanne o wysokości 1019 m n.p.m., skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Trekking, jazda na rowerach górskich i wspinaczka górska to propozycja dla najbardziej aktywnych i jednocześnie spragnionych mocnych wrażeń.

Z myślą o najmłodszych stworzono także Miniclub. Ten położony w centrum starego parku klub dla dzieci jest idealnym miejscem dla gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz dla wyrażania swojej kreatywności w różnych dziedzinach: od rzeźby w piasku po malarstwo.  Dzieci mogą się tu także nauczyć pływania pod okiem profesjonalnego instruktora.

Najmłodszymi dziećmi zajmie się opiekunka. Hotel oferuje też usługi gospodyni domu, która przyjmuje gości, opiekuje się ich bagażem oraz zajmuje się praniem i prasowaniem. Na życzenie możliwy jest także wynajem łodzi oraz korzystanie z hotelowego busa lub taksówki.