• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Elba | Villa Ottone | Restauracje

You need to upgrade your Flash Player

Położenie hotelu zapewnia idealną scenerię do spożywania posiłków al fresco. Podczas gdy jedni z chęcią rozkoszować się będą romantyczną kolacją na własnym przestronnym tarasie lub balkonie, inni z pewnością wybiorą posiłek w cieniu wiekowych, rozłożystych drzew. Koniecznie odwiedźmy też hotelowe restauracje i bary, gdzie do naszego wyboru pozostają zarówno dania à la carte jak i table d’hote. Specjalne niskokaloryczne  menu przygotowano z myślą o wegeterianach, entuzjastach zdrowego żywienia i osobach pozostających na diecie. Hotelowe piwnice pełne są doskonałych win, które odpowiednio podkreślą smak serwowanych tu potraw.

Restauracja Hotelowa zachwyca egzotycznym położeniem wśród starych hotelowych ogrodów oraz utrzymanym w kolorystyce kości słoniowej wnętrzem. W Restauracji w parku serwowane są śniadania w formie bufetu. To także doskonałe miejsce na lunch. Posiłki w tym miejscu przesycone są atmosferą śródziemnomorską, a to za sprawą delikatnego światła sączącego się spomiędzy listowia majestatycznych eukaliptusów i wiekowych palm. Gdy zaś nadchodzi pora kolacji, staje się ona jedynym w swym rodzaju wydarzeniem, podczas którego delikatne światło świec , rozgwieżdżone niebo i aromat rozgrzanej słońcem roślinności składają się na magiczną atmosferę tych ulotnych chwil. W tle, pośród drzew, oświetlona ciepłym, miękkim światłem, pyszni się nieskalana bryła willi.

W samej willi znajduje się bar, w którym echa przeszłości delikatnie grają w stonowanych beżach i błękitach fresków, w oryginalnych stiukach i rodzinnych herbach. Kryształowe kandelabry, wspaniale rzeźbiony marmurowy kominek i biel tkanin rozświetlają wnętrze, podkreślając jego szlachetność. Doskonałe miejsce na aperitif i niezobowiązującą przekąskę.

Restauracja przy basenie serwuje zarówno proste rybne dania z grilla przyrządzone według tradycyjnych lokalnych receptur, jak i wyszukane dania z homara. Usytuowana w słonecznym zakątku, w sąsiedztwie kwiatowej pergoli, restauracja oferuje niczym niezakłócony widok na morze i wybrzeże Portoferraio, w którym dominuje masywna bryła fortecy Medyceuszy i ośmiokątny profil wieży Linguella.

Jeśli mamy ochotę na niewielką przekąskę, warto wybrać  bar na plaży z imponującym tarasem i oryginalnym wystrojem wnętrza.