• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Korsyka | Grand Hotel de Cala Rossa | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Cóż wspanialszego od oddania się całkowitemu relaksowi w luksusowym spa? W Cala Rossa, w spa firmowanym przez światową markę Clarins możemy naprawdę zatopić się w całkowitym lenistwie. Bogaty wybór masaży i zabiegów pielęgnacyjnych, hammam i sauna wprowadzą nas w błogi nastrój, którego z pewnością dopełni kąpiel w krytym podgrzewanym basenie. Odbywają się tu zajęcia wodnego aerobiku. W pełni wyposażona sala do ćwiczeń gimnastycznych zadowoli amatorów ruchu. Pobliska plaża zapewnia niezliczone możliwości wypoczynku, począwszy od dobrej lektury w cieniu parasola, przez wszelkie wodne sporty tj. żeglowanie, narty wodne, windsurfing, canoeing, nurkowanie i pływanie kajakiem, aż po rejsy na otwarte morze tradycyjną rybacką łodzią „pointu”. Szczególnie polecane są wyprawy do Zatoki Porto-Vecchio, na sardyńskie Szmaragdowe Wybrzeże oraz w niezwykłą okolicę Domain de Murtoli zamkniętą w dolinie pośród pokrytych zielenią białych skał, nad brzegiem błękitnej zatoki okolonej kilometrami białych, piaszczystych plaż. W ostatniej propozycji do wyboru mamy dwie opcje – relaks na plaży, po którym w nieziemsko usytuowanej restauracji serwowany jest lunch lub też lunch poprzedzający dzień na plaży, którego ukoronowaniem jest kolacja w grocie usytuowanej w skupisku malowniczych skał, w samym sercu bujnej zieleni.

Golfistów z pewnością ucieszy obecność pola golfowego Sperone oddalonego o ok. 35 km od hotelu i rozciągającego się tuż przy morzu, dzięki czemu gracze mogą napawać się widokiem nieskazitelnego błękitu kontrastującego z soczystą zielenią pola. Znacznie bliżej, bo około 800 m znajdują się korty tenisowe, zaś w odległości 5 km od cala Rossa – stadnina koni. Okolica zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych, także tych po górskich szlakach. Z hotelu prowadzą ścieżki dla rowerów. Warto wybrać się na taką wyprawę, ponieważ wspaniałe widoki i urok korsykańskich wiosek to z pewnością wspomnienie, którego nie sposób przecenić.

Możemy także zwiedzić nieco dalsze zakątki wyspy - czy to własnym transportem, czy też samochodem wynajętym za pośrednictwem hotelowej recepcji. Najbliżej, bo jedynie 20 km drogi z Cala Rossa znajduje się malownicze Porte Vecchio, którego największe atrakcje to stare miasto i wały obronne oraz stare, lecz po dziś dzień działające solanki. Bardziej w głąb lądu natrafimy na ślady prastarej cywilizacji, która miała opanować Korsykę w drugim tysiącleciu p.n.e.,  pozostawiając po sobie liczne wieże (szczególnie warte polecenia są te w górach Alta Rocca i zamek d’Araggio). Z powodu umiłowania do tej formy architektonicznej lud ów w językach romańskich określa się mianem „torreens" (od słowa "torre" czyli wieża).

Bonifacio to położone w najdalej na południe wysuniętym punkcie Korsyki, na szczycie wąskiego, wydłużonego, niemal niedostępnego cypla, opartego na prawie pionowych, wapiennych skałach. Bonifacio podtrzymuje ten szczególny rodzaj naturalnej separacji od reszty Korsyki także w warstwie kulturowej, zachwycając wyraźnie bardziej włoskim aniżeli francuskim charakterem. Znajdziemy tu wspaniałe widoki, klify i groty, stare kościoły i obwarowania, fortecę i cmentarz z czasów napoleońskich.

L’Ospedale zachwyci nas wonnym modrzewiowym lasem, zaś Punta di a Vacca Morta -niezwykłymi widokami. Przepiękne wodospady i kąpiel w naturalnych skalnych jeziorach czekają na nas w Piscia di Gallu.

Punkty obowiązkowe to także Zonza, San Gavino di Carbini, Levie i Carbini – przepiękne przystanki w drodze pomiędzy morzem i wzgórzami. Natrafimy tu na starą surową wioskę, ślady prastarych cywilizacji (menhiry w Stantare), muzeum archeologiczne oraz romański kościół i dzwonnicę, uważane za najpiękniejsze na całej wyspie.

Campomoro to z kolei malowniczy, urokliwy kraniec wyspy. Wyrzeźbione przez wiatry i wodę skały o niesamowitych kształtach z pewnością pobudzą naszą wyobraźnię. Odwieźmy także romański kościół w miejscowości Grossa i korsykański szlak „stonehenge”.