• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sardynia | Is Morus | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Z pewnością docenisz piękno tutejszej prywatnej plaży, rozciągającej się na całej długości hotelowego terenu. Wijąca się linia brzegowa pełna jest zakamarków i załomów, w których z chęcią się skryjesz, zamieniając je w swój własny, cichy kawałek sardyńskiej plaży. Plaży, która jest naturalną granicą pomiędzy morzem a brzegiem obficie porośniętym wonnymi roślinami i krzewami tak charakterystycznymi dla śródziemnomorskiego pejzażu. A to oznacza, że zamiast tkwić wyłącznie pod plażowym parasolem, możesz także schować się w naturalnym cieniu pachnących drzew oliwnych i pistacji. Kolory morza mienią się wieloma odcieniami – turkusem tam, gdzie podłoże jest piaszczyste, głębokim błękitem tam, gdzie wyrastają granitowe skały lub chowają się niewidoczne groty. Nieskrępowana radość i przyjemność z obcowania z sardyńskim morzem udziela się wszystkim gościom Is Morus. A często są to bardzo młodzi goście. Dla nich przygotowaliśmy mini club - uroczy teren pośrodku naturalnego parku. Tu najmłodsi goście hotelu mogą korzystać ze specjalnie zaprojektowanych atrakcji i to całkowicie bezpiecznie, bo pod okiem przeszkolonego personelu.

Aktywnym proponujemy sporty wodne, żeglarstwo, jazdę konną i… golfa. Na Sardynii nawet pole golfowe mieni się kolorami morza! Na pasjonatów tego szlachetnego sportu czeka Is Molas – oddalone zaledwie o 10 minut drogi z hotelu 27-dołkowe pole z oszałamiającym widokiem na morze. To spektakularne miejsce, w którym natura i golf ścierają się na green’ach jest jednym z najbardziej znanych i najznakomitszych pól we Włoszech, a największym na Sardynii. Regularnie goszczą tu prestiżowe imprezy. Jeśli chcesz poćwiczyć swoje umiejętności skorzystaj z Akademii Dana Williamsona, w której możesz zamówić lekcje golfa.

Będąc w Is Morus z pewnością zechcesz bliżej poznać goszczącą Cię wyspę. Zachęcamy do wszelkich wycieczek i wypraw, ponieważ południowo-zachodnie wybrzeże to jedna z najbardziej zaskakujących części Sardynii. Powiada się, że położone jest pomiędzy morzem, górami, historią i sztuką. Region o nazwie Sulcis to najstarsze ziemie Włoch, powstałe ponad 600 milionów lat temu i tym samym charakterystyczne krajobrazem ukształtowanym przez wszechwładne siły czasu i natury.

Długie białe i złote plaże ciągną się w nieskończoność robiąc małe przystanki na urokliwe zatoczki i chropowate formacje skalne. Wysokie, piaszczyste wydmy i klify wpadają wprost do krystalicznej wody, a niezwykłe głębiny morza z ich naturalnymi i archeologicznymi skarbami stanowią prawdziwie fascynującą krainę dla wszystkich amatorów nurkowania. Las Pixina Manna z jego górzystą samotnią i wodospadem formującym naturalne jeziorko czy rezerwat Is Cannoneris, będący domem dla sardyńskich danieli i berkutów to tylko niektóre z zapierających dech w piersiach propozycji, które przygotowała dla nas sama natura. A przecież są jeszcze: eleganckie różowe flamingi dostojnie spacerujące w mokradłach i krasowe jaskinie z ich podziemnymi jeziorami… Podziwiajmy także dzieła ludzkiej ręki, takie jak megalityczny nurag Santa Margherita, starodawne hiszpańskie wieże, którymi usiane jest wybrzeże, ruiny nadmorskiego miasta Nora zbudowanego przez Fenicjan, Kartagińczyków i Rzymian czy wreszcie antyczną dzielnicę Castello w Cagliari wraz z jej zabytkami i muzeami. Ale tradycja sięgająca wielu stuleci wstecz to także kuchnia, wino, rękodzieło oraz religijne i folklorystyczne święta – będąc na Sardynii nie sposób nie zanurzyć się w tej barwnej mozaice, tym bardziej, że hotel proponuje wycieczki z przewodnikiem. Amatorzy zakupów powinni podążyć do stolicy Sardynii, Cagliari – miasta znanego m.in. z niezliczonych butików ekskluzywnych marek.

Warto wspomnieć, że Is Morus to idealne miejsce na zaplanowanie wszelkich spotkań i uroczystości, w tym także stylowych ślubów i wesel. Wyjątkowe chwile przeżyte w tym równie wyjątkowym miejscu z pewnością zostaną ze wszystkimi na długo.