• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sardynia | Forte Village | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Atrakcje hotelu

 

Na terenie Forte Village znajduje się wspaniała plaża, nazwana przez magazyn Forbes jedną z 25 najbardziej seksownych plaż na świecie! Pragnącym lepiej poznać okolicę rekomendujemy wycieczkę nad jedną z plaż sąsiednich - Tuerredda posiada biały piasek, Cala Cipolla to krajobraz skalisty, a Cala Giunco może pochwalić się przepiękną laguną. Nieopodal znajduje się też malownicza zatoka Chia.

Na terenie Forte Village jest aż dziewięć basenów - w tym dwa ze spektakularnymi zjeżdżalniami w pięknej scenerii Baia delle Palme. Oprócz tego czekają wspaniałe korty tenisowe, jak również 27-dołkowe pole golfowe - gospodarz Italian Opens i European Volvo Master, czyli jedno z najbardziej wymagających pól w rejonie basenu Morza Śródziemnego.

42 hektary powierzchni osady zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Z kolei entuzjaści bardziej aktywnych rekreacji mogą odwiedzić siłownię w cieniu palm i oleandrów lub oddać się któremukolwiek z wodnych sportów - warunki do tego są wprost wymarzone. Podczas pobytu w Forte Village istnieje także możliwość podszkolenia swoich umiejętności nurkowania i zdobycia certyfikatu.

Dzieci i młodzież

Forte Villag gorąco wita dzieci, dla których w samym centrum osady przygotowano Citta dei Bambini czyli Miasteczko Dzieci. Wykwalifikowany personel zapewni rozrywkę nawet najmłodszym milusińskim, a wszystko to w atmosferze kreatywnej zabawy, która pozwoli rodzicom z radością i spokojnym sumienie zostawić dzieci w Miasteczku. Istnieje również możliwość zamówienia opiekunki do dziecka.

Nieco starszym dzieciom proponujemy akademie sportowe, które dają szansę rozwinięcia techniki pod okiem najlepszych trenerów. Chelsea Football Club oferuje kurs dla dzieci w wieku 4-14 lat. Przed małymi piłkarzami piętrzą się następujące zadania: budowanie zespołu, technika, trening indywidualny i mecze. Trener prowadzi kurs na wzór treningów z profesjonalną drużyną Chelsea. Akademia Tenisa zapewnia efektywne techniki i światowej sławy nazwiska trenerów (Jonas Bjorkman, Paul Haarhuis, Thomas Enqvist, Magnus Gustafsson). Jest jeszcze Akademia Rugby z programem dla dzieci w wieku 5-16 lat.Klikając tutaj możecie pobrać film, opowiadający o zajęciach w szkole rugby w Frote Village (65MB)

Forte Village nie zapomniał o nastolatkach. Strefa nazwana Leisureland oddana została wyłącznie do ich dyspozycji. Znajduje się tu klub, tor cartingowy, kręgle, ścianka wspinaczkowa, trampolina, a nawet pełnych rozmiarów boisko do futbolu i baseballu. Technodrom, aktywny i interaktywny dzień i noc, wyposażony jest w najnowsze gry Nintendo oraz Playstation 2 i 3. Naturalnie, Leisureland mogą odwiedzać także dorośli, ale późnym popołudniem, gdy muzyka narasta, wycofują się w bardziej spokojne części wioski. I wtedy niepodzielnie panują tu nastoletni władcy.

Spa

Thaermae del Forte to jedno z wiodących na świecie spa. Znajduje się na terenie Forte Village i specjalizuje się w thalassoterapii. Ta tajemnicza nazwa pochodzi od dwóch greckich słów: thalassa (morze) i therapea (pielęgnować). Już Eurypides odkrył, że woda morska leczy wszystkie ludzkie dolegliwości. Na początku XVIII wieku egipscy lekarze zauważyli, że długi kontakt z wodą morską znacznie poprawia stan skóry. Dziś thalassoterapia jest jednym z najbardziej efektywnych, naturalnych i komplementarnych terapii, mających na celu przywrócenie harmonii w całym organizmie. Działa przeciwobrzękowo, drenująco, antyalergicznie i antycellulitowo. Skóra staje się promienna, ciało gibkie i sprężyste, a stres i toksyny zostają usunięte. Sardynia to idealne miejsce na tego typu zabiegi - charakterystyczna lokalizacja wyspy pozwala czerpać bowiem z zasobu antycznych soli, a subtropikalny klimat sprawia, że temperatura morza jest tu odpowiednio wysoka.

W thalassoteraapii używa się wody morskiej, piasku oraz wodorostów, a także aloesu. Kąpiele następują w sześciu cyklach - w wodzie o różnych temperaturach, w przedziale 25-38 stopni. Woda posiada także różny stopień zasolenia. Pierwsza, najgorętsza, niezwykle euforyzująca kąpiel ma większą zawartość soli, niż woda z Morza Martwego! Aby mieć pewność, że woda posiada odpowiednie nasycenie aktywnymi składnikami mineralnymi, pozostaje ona pod ścisłą kontrolą Uniwersytetu Cagliari.

Kąpiele w basenach z wodą morską to tylko niektóre elementy pielęgnacji, proponowane przez Thaermae del Forte. Komplementarnymi zabiegami są masaże i rytuały upiększające. Można wybierać spośród shiatsu, masaży w wodzie, rehabilitacyjnej fizjoterapii. W ośrodku skorzystamy również z metod Kneippa, kręgarskich i osteopatycznych. Jest sauna i turecka łaźnia. Jako naturalne dopełnienie terapii proponowane są peelingi i hydromasaże, wykonywane składnikami roślinnymi i esencjami typowymi dla tego regionu.

Szef zespołu medycznego spa, dr Angelo Cerina, został uznany za jednego z wiodących ekspertów w tej dziedzinie. Opracował on i opatentował metodę, wykorzystującą olej morski. Z uwagi na wysoką zawartość magnesu, olej ten pomaga przyspieszyć solom jonową wymianę w komórkach.

W Thaermae del Forta doświadczymy także zbawiennych wpływów ajurwedejskiej medycyny integralnej, według metod światowej sławy doktora Ali Mosarafa. Wśród jego pacjentów należy wymienić księcia Karola, Tommy Hilfigera, Borisa Beckera, Sułtana Omanu, Claudię Schiffer oraz Donnę Karan.

Spa na terenie Forte Village posiada również specjalną propozycję dla zakochanych, w skład której wchodzi pobyt w Spa Suite, podwójne zabiegi i specjalne menu przygotowane przez Antonello Arrusa z Thaermae del Forte Bar. Oprócz typowych zabiegów oferta zawiera niezwykły masaż dla dwojga pod gołym niebem - nocą, przy świecach i muzyce na żywo.

 

Klikając tutaj możecie pobrać film pokazujący Forte Village Spa (95MB).

Okolica

W pobliżu Forte Village znajduje się ciekawy zabytek - Hiszpańska Wieża. Warto zwrócić uwagę również i na sąsiadujące regiony Sardynii. Barbagia to okryta mitem górska przystań pasterzy i owiec, szukających schronienia pod antycznymi dębami. Marmilla posiada słynne nuragi, które znajdują się w miejscowości Barumini i potwierdzają obecność w tym rejonie jednej z najstarszej cywilizacji. Miasteczko Nora naznaczone zostało z kolei obecnością Fenicjan, Kartagińczyków i Rzymian. Jest jeszcze Tiscali, naturalna forteca nie do zdobycia przez dawnego wroga - obecnie ciekawe zjawisko archeologiczne. A jeśli chcemy zobaczyć dzikie konie, udajmy się do Giara di Gesturi.