• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sardynia | Le Dune | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Goście Le Dune mają do dyspozycji cichą i sprzyjającą odpoczynkowi strefę wellness. Niewielki taras w odległym i odosobnionym zakątku ogrodu, na nim kilka sprzętów fitness w sam raz na wakacyjne podtrzymanie formy. Wokół komfortowe leżaki dla kochających słoneczne popołudnia, podczas których plaże nawiedza niestrudzony Mistral. Otoczone śródziemnomorskimi drzewami niewielkie jacuzzi zaprasza do relaksu w promieniach słońca. Drewniana altana to idealne miejsce na masaż lub na najzwyklejsze w świecie lenistwo…

 Wyposażona w leżaki i parasole, strzeżona plaża zarezerwowana jest wyłącznie dla hotelowych gości. Propozycje hotelowego baru oferowane są także gościom wypoczywającym na plaży: wprost na plażę zamówić można napoje, lody i przekąski.

Najbliższa okolica zachęca do spacerów i wycieczek. Nie sposób w swoim progamie pominąć Ingurtosu – odosobnionego miasteczka w gminie Arbus. Niegdyś, wraz z Montevecchio, stanowiło jeden z najważniejszych ośrodków wydobywczych Sardynii. Nazwa Ingurtosu pochodzi od  określenia “su gurturgiu” oznaczającego sępa płowego - dawniej zamieszkującego przestworza nad wyspą. Dziś miasteczko - zamieszkałe jeszcze do lat 60-tych XX wieku - to opuszczona pamiątka dawnych czasów. W latach świetności było to centrum dowodzenia kopalni w Ingurtosu i pobliskim Gennamari, które razem tworzyły obszar zwany ‘Żyłą Montevecchio”. Wydobywano tu ołów, cynk i srebro.

Wzdłuż doliny, która łączy miasteczko z morzem odnajdziemy szereg starych szybów (jeden z nich o nazwie “Gal” został niedawno pieczołowicie odrestaurowany) oraz imponujące ruiny płuczek Lorda Brassey’a zbudowanych w 1900 roku w Naracauli. Dolina kończy się wspaniałymi wydmami w Piscinas. Dziś Ingurtosu to pomnik archeologii przemysłowej i wraz z szerszym obszarem figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Na najbardziej aktywnych gości czekają liczne propozycje spędzania czasu: jazda konna, quady, rowery górskie i motocykle enduro, a wszystko to we wspaniałej scenerii starej, opustoszałej górskiej kopalni.