• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sycylia | Verdura Golf & Spa | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

 

Urokliwie położona Verdura, oferuje niezliczoną ilość możliwości spędzania czasu.

Hotelowe Spa, położone wśród wonnych, rozgrzanych słońcem gajów oliwnych i ogrodów to świątynia luksusu i spokoju. Usytuowane w pawilonach zgromadzonych wokół otwartego dziedzińca  i liczące 4 tys. m2 spa, posiada obszerne pokoje (także podwójne), wewnętrzny basen o długości 25 m, dużą łaźnię turecką, sauny, cztery zewnętrzne baseny do thalassoterapii, nowoczesne centrum fitness oraz centrum urody i salon fryzjerski. Filozofią spa jest dążenie do równowagi między ciałem i umysłem, dlatego też programy i zabiegi opierają się na holistycznym podejściu do zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia. Wiele z nich inspirowanych jest organicznymi sycylijskimi składnikami, tj. roślinne ekstrakty i tłoczone na zimno oleje roślinne. Zabiegi skoncentrowane są wokół czterech obszarów:  odmładzania, detoksykacji, sprawności i kondycji oraz thalassoterapii. Oliwa z oliwek, sól morska, sycylijska woda morska i algi to tylko niektóre z naturalnych składników używanych do stosowanych tu zabiegów. Odnowieni na ciele i duchu, zajrzyjmy na taras Spa Bar na orzeźwiający koktajl i nasyćmy wzrok zielenią roztaczających się przez nami ogrodów.

Dbający o formę z pewnością docenią spore (170 m2), wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt centrum fitness, z którego roztaczają się przyjemne widoki na pole golfowe. Znajduje się tu Technogym Kinesis Wall, pełen zestaw Technogym Excite, szeroki wybór ciężarków, mat do rozciągania i innych sprzętów niezbędnych do treningu fitness. Jeśli zamiast indywidualnej pracy na siłowni, wolimy zajęcia grupowe, z pewnością spróbujemy pilates, jogi, stretchingu lub innych propozycji Fitness Studio, które realizowane są na zewnętrznym tarasie, oferującym niezwykłe widoki na okolicę. Oczywiście możliwy jest także indywidualny trening z instruktorem.

Pozostając w hotelu z pewnością zachwycimy się także ogromnym, sześćdziesięciometrowym basenem z kaskadami i imponującym tarasem widokowym. Sześć oświetlanych o zmierzchu kortów tenisowych z pewnością zadowoli amatorów tego sportu, piłkarze rozegrają zaś niejeden mecz na pełnowymiarowym boisku położonym wśród drzew pomarańczowych, tym bardziej, że co tydzień organizowane są mecze gości z pracownikami hotelu, a także rozgrywki dla dzieci i młodzieży. Co ciekawe, to właśnie na tym boisku trenowała reprezentacja Niemiec przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2010 roku.

Niemal dwukilometrowa plaża i lazurowe morze stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku, sportu i zabawy, zaś centrum sportów wodnych Verdura zapewni odpowiedni sprzęt, organizację i instruktorów, o ile takie będzie nasze życzenie. Relaks na leżaku pod parasolem, pływanie, żeglowanie, narty wodne, windsurfing i inne nie motorowe sporty wodne to oczywiście zestaw obowiązkowy. Dzięki łagodnej zimie i długiemu sezonowi letniemu, pogoda plażowa dopisuje tu przez większość roku. Zorganizowane wycieczki, których program układany jest zgodnie z naszymi indywidualnymi życzeniami to także domena Water Sports Centre. Jako najbardziej cenione propozycje wymienia się cenoeing, żeglowanie, wiosłowanie na stojąco o zachodzie lub wschodzie słońca, wędkowanie oraz wycieczkę łodzią na sąsiednie plaże połączona z piknikiem.

Bez względu na to, czy wykorzystamy do tego celu rower czy po prostu połączymy z joggingiem (indywidualnym lub w grupie, z trenerem), warto także zwiedzić najbliższą okolicę. Jeśli chcemy zgłębić kulturę i bogatą historię wyspy, obsługa hotelowego concierge z przyjemnością zorganizuje dla nas skrojoną na miarę wycieczkę z przewodnikiem.

W najbliższej okolicy hotelu, zaledwie 10 minut drogi stąd, znajduje się nadmorskie miasteczko

Sciaccia, słynące z malowniczych widoków na morze, portu rybackiego i średniowiecznego centrum z kilkoma znaczącymi kościołami, zamkami i placami. Znane już za czasów Greków i Rzymian z wód termalnych miasto, naprawdę rozwinęło się w IX i X wieku, kiedy to rozpoczął się eksport tutejszych ziaren do Afryki. Dziś port w Scaccii rozładowuje ponad  5 tys. ton ryb, z których najbardziej znana, pesce azzurro – podobnie jak anchois i sardynki - gości na stołach wielu tutejszych restauracji. Co roku w lutym odbywa się tu barwny karnawał, jeden z największych we Włoszech, podczas którego podziwiać można kostiumowy korowód i ogromne figury z papier-maché.

Przemieszczając się w głąb lądu, 20 minut od hotelu, trafiamy na historyczne miasteczko na wzgórzu – to Caltabellotta. Czekają nas tu wspaniałe widoki m.in. na Agrigento i Etnę. Ślady greckie, rzymskie, fenickie, arabskie i wielu innych kultur wskazują, że nikomu nie udało się posiąść na wieczność tego uroczego miejsca, w którym dziś podziwiać możemy wiele pereł architektury, w tym maleńki kościółek Santa Maria della Pieta częściowo wybudowany w skale czy kościół San Pellegrino z pobliskim średniowiecznym klasztorem.

Oddalona o kwadrans drogi od hotelu Ribera to położone 200 m n.p.m. miasteczko słynące na całym świecie ze słodkich, soczystych  pomarańczy. Skwer katedralny z ratuszem i ruiny zamku Poggiodiana to najważniejsze atrakcje architektoniczne Ribery.

Do Palermo dostaniemy się samochodem w godzinę. Stolica Sycylii, pełna kolorów, życia, smaków i dźwięków przywita nas urokliwą starówką. Długo by wymieniać atrakcje miasta, warto jednak wspomnieć o kilku absolutnych punktach obowiązkowych wycieczki, wśród których znajdują się: kaplica Palatine w pałacu królewskim, opera Teatro Massimo (ta, która pojawia się w „Ojcu Chrzestnym III”), bizantyjskie mozaiki w kościele Santa Maria dell’Ammiraglio, gwarna ulica handlowa Il Capo i dystrykt Piazza Marina -stara arabska dzielnica z kilkoma pałacami, restauracjami i skwerami.

Choć starówkę najlepiej zwiedzać pieszo, możemy także poznać jej uroki konno lub w dorożce.

Oddalone o pół godziny od hotelu Agrigento, zostało w V w p.n.e. opisane przez greckiego poetę Pindara jako “najpiękniejsze miasto śmiertelników”. Rzeczywiście – było to jedno z najważniejszych miast greckiej złotej ery. Tutejsza Aleja Świątyń z kilkoma najlepiej zachowanymi poza Grecją budynkami greckimi, została w całości wpisana na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Najwspanialsza z budowli, dorycka świątynia z V w  p.n.e., poświęcona bogini Concordia, kształtem przypomina ateński Parthenon. Warto kontynuować podróż w czasie, odwiedzając tutejsze muzeum archeologiczne, a także zapuszczając się w głąb miasteczka, gdzie odnajdziemy urocze średniowieczne place i przepiękny ogród Kolymbetra.

Otoczone złotymi plażami, oddalone o pół godziny drogi autem Selinunte to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w całym basenie  Morza Śródziemnego, z imponującymi pozostałościami greckiego miasta z VI w p.n.e.. Jego świetność trwała jedynie dwa wieki, później zaś nigdy nie zostało ono odbudowane. Dlatego też dzisiejsi turyści widzą kamienie i kolumny rozrzucone po malowniczej okolicy takimi, jakimi odnajdywali je wiktoriańscy podróżnicy. Angielski poeta Swinburne opisał to miejsce jako „jedne z największych i najbardziej wysublimowanych ruin, jakie można sobie wyobrazić”. W całości przetrwała tu jedynie świątynia Hery.

Burgio, do którego zmotoryzowani dotrzemy w trzy kwadranse, to niewielkie, położone na zboczu wzgórza miasteczko o korzeniach sięgających średniowiecza i bogatej tradycji ceramicznej. Tutejsze muzeum ceramiki, znajdując się w dawnym klasztorze Santa Maria delle Grazie to jeden z najważniejszych punktów wycieczki, obok kościoła San Vito i normańskiego zamku.

Wycieczkę na wyspę Favignana, jedną z największych w archipelagu Egadi, rozpocząć możemy w Marsali, z której do celu dopłyniemy łodzią w 45 minut lub ze Scaccii – wówczas podróż będzie nieco dłuższa. Szeroka zatoka wyspy zdominowana jest przez fort Świętej Katarzyny zbudowany przez Saracenów, przebudowany przez Normanów i służący Burbonom za więzienie. Favingnana znana jest z gościnnych plaż i zatoczek, wśród których najbardziej znane to niewielka, piaszczysta Cala Azzurra, skalista Cala Rossa i szeroka plaża Burrone Lido.

W niewielkiej odległości od hotelu znajduje się też kilka rezerwatów natury, które możemy zwiedzić w towarzystwie znakomicie przygotowanego przewodnika. Dwa najważniejsze to:  Zingaro i Torre Salsa.

Ekscytującą wyprawę na Etnę rozpoczyna czterdziestopięciominutowy lot helikopterem nad dominującym w krajobrazie wyspy wulkanem. Następnie czeka nas wjazd mini-vanem  i spacer wokół wygasłych kraterów z przewodnikiem-alpinistą. Przygoda i widoki warte każdych pieniędzy!

A jeśli to wciąż mało, wśród licznych propozycji dla miłośników adrenaliny znajdują się m.in.: rajdy jeepem, jazdy quadem, kolarstwo górskie czy jazda konna.

Pamiętajmy, że Sycylia to królestwo smaków. Nasza przygoda z wyspą nie może się zatem obyć bez szczególnych doznań kulinarnych. Zacznijmy od degustacji wina i oliwy w winnicy Planeta. Wedle legendy wino sprowadził na wyspę sam Dionizos! Oceńmy sami smak sycylijskich win w cieniu wspaniałego, rodowego domu nad jeziorem Arancio lub w hotelowym Torre Bar, gdzie odbywają się degustacje dla gości.

Koniecznie spróbujmy także ryby z gatunku pesce azzurro, która stanowi prawdziwą specjalność kulinarną Scaccii.

Jeśli chcemy sami zakosztować przyjemności tworzenia aromatycznych, kolorowych i smakowitych sycylijskich dań, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej okazji, niż ta, która natrafia się w Vedura. Szef hotelowych restauracji i zdobywca pięciu gwiazdek Michelina, Fulvio Pierangelini, z chęcią poprowadzi nas przez tajniki kuchni Sycylii podczas lekcji gotowania.

Uzbrojeni w wiedzę kulinarną spokojnie możemy udać się na zajęcia z… przyrządzania drinków i koktajli. Tajniki tej jakże widowiskowej, a jednocześnie smakowitej dyscypliny zdradzi Massimo Fonte, manager barów w hotelu Verdura. Najświeższa bazylia, mięta z ogrodu hotelowego i pomarańcze z pobliskiego gaju dodadzą smaku i aromatu naszym dokonaniom z zakresu mixologii.