• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna Europa Toskania Castello di Casole

Toskania | Castello di Casole

You need to upgrade your Flash Player

Hotel Castello di Casole mieści się w starym, pieczołowicie odrestaurowanym zamku zatopionym w malowniczym krajobrazie Toskanii. Jego bogata historia początkami sięga X w., kiedy to nowopowstały budynek otrzymał nazwę Querceto Manor. Aż do XV w., a więc do czasów, w których rozpoczął się proces jego powolnego upadku i niszczenia, Querceto Manor często stawał się schronieniem dla politycznych uchodźców z pobliskiej Sieny.
W XIX i XX w. już jako własność sieneńskiej arystokratycznej rodziny Bargagli, zamek poddany został renowacji i ponownie zaczął odgrywać znaczącą rolę w regionie, a to dzięki uprawom prowadzonym na otaczających posiadłość trzydziestu farmach o łącznej powierzchni blisko 900 hektarów. W drugiej połowie XX wieku zamek stał się własnością znanego włoskiego reżysera, Luchino Viscontiego, który przyjmował tu śmietankę europejskich i hollywoodzkich luminarzy. Jednakże dopiero w 2005 roku, gdy posiadłość zakupił amerykański deweloper Timber Resorts, nastąpiła prawdziwa, gruntowna renowacja wszystkich zabudowań Castello, z budynkiem prastarego zamku włącznie. Podczas prac użyto tradycyjnych metod i autentycznych materiałów znalezionych w samej posiadłości lub pochodzących z regionu, zaś współczesny charakter miejsca podkreślają nowoczesne udogodnienia i wyposażenie wnętrz.

Dziś hotel Castello di Casole odzwierciedla swą dumną historię, jednocześnie oferując ekscytujące doznania współczesnym miłośnikom prawdziwych włoskich zamków.