• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Toskania | Castel Monastero | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Dwa przepiękne budynki, charakterystyczne dla wiejskiej architektury Toskanii. W ich murach zdobnych ogromnymi oknami, odkrywającymi całe piękno Castel Monastero, otwiera swe podwoje unikalne na skalę całych Włoch spa. Na 1000 m2 czystego relaksu odkryjemy innowacyjne i skuteczne zabiegi związane zarówno z powrotem lub utrzymaniem idealnej wagi, jak i detoksykujące oraz przywracające właściwą równowagę naszemu organizmowi. Stworzyli je eksperci Urban Retreats – największego i najbardziej znanego w Europie salonu wellness, który chlubi się między innymi prestiżowym spa w Harrodsie. Najlepsze światowe zabiegi i ekskluzywne linie produktowe, sekrety młodości wprost z londyńskiego centrum doskonałości, a wszystko to w murach średniowiecznej toskańskiej rezydencji – oto recepta na wyśmienite samopoczucie.

W każdy weekend możemy także skorzystać z okazji spotkania z wyjątkową osobowością świata medycyny naturalnej. Wówczas bowiem do spa przybywa - wraz z towarzyszącymi mu specjalistami, Dr Ali - osobisty lekarz księcia Karola i innych osobistości ze świata polityki, sportu i show biznesu tj. sułtan Omanu, włoski motocyklista i wielokrotny mistrz świata Valentino Rossi, angielski miliarder Richard Branson, Michael Douglas, Claudia Shiffer, Donna Karan, Tommy Hilfiger, Boris Becker, Colin Montgomery czy Samuel L. Jackson. Współpraca tego znakomitego eksperta medyny ajurwedyjskiej i naturopatii z Castel Monastero, zaowocowała stworzonymi specjalnie dla tutejszego centrum spa innowacyjnymi programami z zakresu medycyny zapobiegawczej, stanowiącej połączenie tradycji leczniczych Wschodu i Zachodu. Koncepcja zdrowia dr Ali opiera się na aspektach związanych z odżywianiem, ruchem, relaksem i na wyjątkowych masażach, które nie tylko owocują głęboką relaksacją, ale także odbudowują mięśnie i wzmacniają kontrolę nad apetytem. Dr Ali i wyszkoleni przez niego lekarze z chęcią zaprezentują nam swoje programy lecznicze, o ile tylko zdecydujemy się odwiedzić spa podczas weekendu.

Goszcząc w Castel Monastero mamy do dyspozycji korty tenisowe położone tuż przy dawnym klasztorze oraz baseny usytuowane na wprost centrum spa. Dla zainteresowanych bliższym poznaniem okolicy, przygotowano propozycje wycieczek rowerowych, konnych, a nawet… przelotu balonem, z którego podziwiać można imponujące widoki na pola i winnice Toskanii czy malownicze wzgórza Sieny. Po godzinnej uczcie dla oczu, na ziemi czeka na nas lampka szampana!

Dogodne położenie hotelu zachęca do odkrywania toskańskiej sztuki, architektury i kuchni. Od Sieny dzieli nas tu zaledwie kwadrans jazdy samochodem, od Montepulciano i jeziora Trasimeno - 55 km, 45 km od Arezzo, zaś 70 km od perły Toskanii – Florencji.

Jeśli zawsze marzyliśmy o poszukiwaniach skarbów, jesień w Castel Monastero spełni nasze marzenia. Od połowy września hotel zaprasza amatorów grzybobrania na  poszukiwanie cennych trufli i borowików. Po zbiorach zostaniemy zaproszeni na lunch, jeśli zaś pragniemy poznać arkana powstawania toskańskich dań na bazie grzybów, jeden z szefów z chęcią poprowadzi dla nas lekcje gotowania.

Warto tu wspomnieć, że kursy kulinarne to specjalność Castel Monastero, stanowiącego swoiste centrum rozwijania toskańskiej kultury smaku. W spektakularnej scenerii hotelu odbywają się liczne i różnorodne kursy gotowania prowadzone przez uznanych włoskich szefów i somelierów. Jeden z programów, współtworzony przez samego Gordona Ramsaya, to podróż do prawdziwej esencji nie tylko toskańskiej, ale także włoskiej kuchni, z podkreśleniem najlepszych dań i naciskiem na najświeższe regionalne składniki. Podczas kursu nauczymy się jak przygotować serwowane w Castel Monastero dania w naszym własnym domu. Do nas samych należy wybór, czy chcemy zgłębiać wyłącznie tajniki kuchni regionalnej, czy też poznać szerszą tradycję dań włoskich. Kursy, liczące maksymalnie pięciu uczestników rozpoczynają się po południu w hotelowej kuchni. Każdy z uczestników otrzymuje osobistego nauczyciela. Trwający 2 lub 3 godziny (w zależności od stopnia zaawansowania) program, wieńczy wspólny lunch w hotelowej restauracji.

Dzięki swemu niezwykłemu położeniu i strukturze architektonicznej, Castel Monastero staje się idealnym miejscem na wszelkiego rodzaju spotkania, bankiety i wydarzenia specjalne.
To doskonałe miejsce na firmowe wyjazdy motywacyjne, team building czy konferencje, ponieważ hotel dysponuje imponującymi przestrzeniami konferencyjnymi.
Dodajmy do tego wyśmienitą kuchnię, oryginalne i ekskluzywne spa oraz liczne propozycje spędzenia wolnego czasu, a propozycja Castel Monastero stanie się propozycją nie do odrzucenia.