• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szwajcaria -THE OMNIA

You need to upgrade your Flash Player

THE OMNIA – już sama tylko nazwa miejsca wytycza określony standard. Standard, w którym hotel ten powstał i który sprawia, że czujemy się tu jak w domu. Poszczególne obiekty hotelu wkomponowane w skalisty krajobraz formują nastrojową, oryginalną całość. Lokalizacja, architektura i design spajają się za sprawą przemyślanych decyzji twórców hotelu. Jednak najważniejszy w tym wszystkim jesteś Ty – człowiek, który tu zagościł, Twoje potrzeby i życzenia. Największą troską i wyzwaniem obsługi hotelu jest im sprostać w niezobowiązujący, nieformalny sposób, sprawiając tym samym, że poczujesz się tu swobodnie.

Położona w centrum legendarnego miasteczka Zermatt, pośród sięgających 4 000 m n.p.m. alpejskich szczytów, THE OMNIA stanowi współczesną interpretację tradycyjnego górskiego schronienia, określanego w Ameryce, z której koncept ten pochodzi, nazwą lodge. Tu, w szwajcarskich Alpach, amerykańska idea została przeformułowana na europejskie potrzeby za sprawą nowojorskiego architekta Alego Tayara. Dialog pomiędzy dwiema wspomnianymi kulturami stanowił punkt startowy prac projektowych hotelu i widoczny jest w jego obecnym kształcie – podczas, gdy materiały i rzemiosło odzwierciedlają tradycje Valais, umeblowanie i wykończenie zdradza wyraźne inspiracje modernizmem, choć ocieplonym przez ręczne wykonanie i kolorystykę.

Ten okres w sztuce i designie XX wieku reprezentują w hotelu prace amerykańskich projektantów, których europejskie korzenie silnie wpłynęły na kształt amerykańskiej sceny. Wśród nich wymienić należy takie nazwiska, jak: Mies van der Rohe, Raymond Loewy, Vladimir Kagan czy Eero Saarinen. Obecne w THE OMNIA prace wspomnianych architektów uzupełniają sprzęty USM Modular Furniture (uznawane w świecie za klasyk design i stale obecne w kolekcji Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku). Jednak większość mebli to projekt Alego Tayara, któremu realny kształt nadali lokalni rzemieślnicy. Tak oto subtelna gra tradycji i nowoczesności - pozornie niemożliwych do pogodzenia wartości - spaja się w THE OMNIA w prawdziwie harmonijną w swej różnorodności całość.

Klasę hotelu docenili klienci z całego świata oraz branżowe media i instytucje. Amerykańska edycja „Condé Nast Traveller” umieściła THE OMNIA na swojej liście najlepszych hoteli na świecie, o hotelu wspomniała także edycja brytyjska.  Magazyn “Travel and Leisure” sklasyfikował THE OMNIA jako jeden z pięciu najlepszych europejskich hoteli z kategorii „chalets and lodges”. W 2012, niemiecki magazyn “Geo Saison” przyznał hotelowi pierwszą nagrodę pośród stu designerskich hoteli Europy uwzględnionych w konkursie. Z kolei Hotelranking zorganizowany przez gazetę Sonntagszeitung umieścił THE OMNIA na trzecim miejscu wśród 25 najlepszych hoteli zimowych.