• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Włoskie Alpy - Hermitage | Propozycje

You need to upgrade your Flash Player

Hotel i jego okolice oferują wiele propozycji przyjemnego spędzania czasu, zarówno latem, jak i w porze zimowej. W urządzonym w alpejskim stylu spa dominuje szary kamień charakterystyczny dla Val d’Aosta. Specjalnością spa są zabiegi wykonywane z użyciem ekskluzywnej marki La Praire oraz korzystające z dobrodziejstw Morza Martwego. Podgrzewany o każdej porze roku basen, wanna z hydromasażem (zaopatrywana w wodę ze źródeł w Cervinii), sala fitness, hammam i sauna to najważniejsze udogodnienia znajdujące się w hotelu.

Przybywający do Hermitage w sezonie zimowym mają do wyboru cały wachlarz aktywności na świeżym powietrzu – od klasycznego narciarstwa zjazdowego i snowboardu, poprzez trasy dla amatorów biegówek, aż po wędrówki na rakietach śnieżnych i heli-skiing. Zaledwie 300 metrów od hotelu znajduje się doskonały ośrodek sportów zimowych Breuil-Cervinia. Usytuowany na południowym stoku Matterhornu, przez cały dzień skąpany w słońcu, ośrodek ten jest zarówno jednym z najpiękniejszych, jak i najwyżej położonych i największych tego typu obiektów na świecie. Zjazdy o łącznej długości 360 km (!) wznoszą się aż ku wysokości Klein Matterhorn (390 m n.p.m.) i wiodą doświadczonych narciarzy do Valtourmenche lub Zermatt po szwajcarskiej stronie masywu, zapewniając przy tym przywilej wypróbowania za każdym razem innej trasy! Początki Breuil-Cervinia sięgają czasów sprzed dwóch wieków, kiedy to nieskażona przyroda dominowała u stop Cervino, zaś basen Breuil był jednym, wielkim alpejskim pastwiskiem, dostępnym jedynie w efekcie wielogodzinnej wędrówki. W lokalnej gwarze „breuil” oznacza teren zdominowany przez wodę, co wskazuje na liczne jeziora i rzeki obecne w regionie. Przeogromna łąka latem, wraz z nadejściem zimy przeobrażająca się w nieskończoną połać śniegu zanurzoną w niczym niezmąconej ciszy oraz majestatyczne piękno gór przez lata zachęcały miłośników wspinaczki i intelektualistów do przecierania ścieżek wiodących do Breuil. W latach 30-tych XX wieku w Breuil istniała już niewielka infrastruktura – kościółek, bar, kilka hoteli i prywatnych domów. W 1934 roku powołano do życia Società  Cervino, zaś w 1936 roku ruszyła kolejka linowa Breuil-Plan Maison, zapoczątkowując rozbudowę tego, co dziś stanowi jeden z głównych międzynarodowych ośrodków narciarskich.

Latem region oferuje liczne atrakcje dla miłośników górskich wycieczek, gry w golfa, a nawet… letniego narciarstwa. Położone najwyżej we Włoszech, 18-dołkowe pole golfowe założone przez Donalda Harradine, rozpościera się u stop Matterhornu, oferując graczom niepowtarzalne widoki.  Cervino Golf Club organizuje cotygodniowe spotkania z profesjonalistami, podczas których gracze mają możliwość szlifowania swoich umiejętności. Plateau Rosa zaprasza na letnie narciarskie wyczyny, a niezliczone szlaki przyciągają amatorów górskich wycieczek, rowerzystów i wielbicieli wspinaczki.