• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strona główna O nas Filozofia Easy Times

O nas | Filozofia Easy Times

Filozofia Easy Times

XXI wiek przyniósł nam większą świadomość nas samych oraz otaczającego świata. Jak nigdy dotąd zaczęliśmy zwracać uwagę na środowisko naturalne.  Przyrodę już nie tylko wykorzystujemy, ale doceniamy i chronimy jej piękno.  Wraz z ogólnym wzrostem zamożności uczymy się, że pieniądze nie gwarantują wysokiej jakości życia.  Odkrywamy, że komfort i dobre samopoczucie rzadko idą w parze z przepychem.  Coraz lepiej rozumiemy, że ekskluzywny oznacza wyjątkowy, a największym luksusem staje się możliwość ucieczki z wielkomiejskiego zgiełku w prywatność miejsca, które ma się tylko dla siebie.  Czujemy, że czasu na odpoczynek mamy za mało, dlatego od każdego wolnego dnia oczekujemy satysfakcji, od każdego wyjazdu – wrażeń, wspomnienie których umili nam później życie powszednie.

 

Lifestylowe wakacje

Po latach zachłyśnięcia się ilością gwiazdek hotelu, listą wyposażenia oraz nużącą i banalną powtarzalnością all inclusive, zaczynamy przywiązywać większą wagę do atmosfery miejsca, którą tworzą wspólnie: położenie, wnętrza oraz opiekujący się nami personel.

Odpowiadając na te oczekiwania, ludzie, których pasją były wakacje, stworzyli ideę hotelu lifestylowego, określanego też mianem design czy boutique. Pierwsze takie miejsca powstały na początku tego stulecia w historycznych miastach Europy.  Nieco później lifestyle wpłynął na egzotyczne plaże.  Jego twórcom przyświecała idea połączenia ekskuzywności z minimalną ingerencją w środowisko naturalne. Zastosowano rozwiązania, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki w dziedzinie pozyskiwania energii odnawialnej. Architekci stworzyli projekty nienaruszjące piękna otaczającej przyrody. Te zabiegi pozwoliły gościom na zaznanie rajskiego, bosego luksusu wraz ze spokojem ekologicznego sumienia.  Te obiekty, bo nie zawsze są to hotele sensu stricte, charakteryzują się niepowtarzalnością i szaloną wręcz dbałością o szczegóły. Dążenie do perfekcji towarzyszy właścicielom od etapu szukania miejsca  i wstępnego projektu, poprzez dobór design’u wnętrz, elementów wystroju, materiałów i tkanin, aż do starannej selekcji personelu. Restauracje tych hoteli często detronizują królestwa najlepszych chef’ów bądź też przyciągają ich do siebie.

Liefestyle’owe hotele i wille wakacyjne stanowią odpowiedź na królujące w końcówce ubiegłego wieku wielkie, ogólnoświatowe sieci hotelarskie proponujące zestandaryzowany all-inclusive - gdzie kluczem do sukcesu jest ilość obsłużonych gości, a nie jakość ich wakacyjnych wrażeń i dbałość o środowisko. Tak jak fastfood’owa restauracja globalnej marki, hotele danej sieci w każdym zakątku świata wyglądają tak samo. Wyższy segment rynku wakacyjnego właściwie już całkowicie zarzucił „macdonaldyzację” i największe sieci prześcigają się dziś w otwieraniu hoteli butikowych tworząc dla nich unikalne brand’y nie kojarzące się z koncernem-matką.

 

Nasze miejsca

Wszystkie starannie wyselekcjonowane obiekty Easy Times pozwolą Wam na poczucie wyjątkowości miejsca oraz spędzonego tam czasu. Czasu, który stanowi najważniejszy moment w roku. Chwile, kiedy nareszcie możecie sobie pozwolić na bycie sobą oraz wybór towarzystwa, w którym spędzicie te wakacyjne dni. Kiedy po prostu robicie to, na co macie ochotę, w swoim tempie. Bez sztywnego programu, nie musząc uczestniczyć w tym co Wam „zorganizowano”. Wakacje mają być czasem spędzonym w subiektywnym komforcie jaki dla siebie wybierzemy i wreszcie bez konieczności podporządkowywania się otoczeniu, planom innych wobec nas, uciskającym nas konwenansom, a więc mają być tym wszystkim na co możemy tak rzadko liczyć podczas zabieganych miesięcy pracy.

Przedstawiamy Wam kilka absolutnie zachwycających miejsc. Pomimo, iż powstały zaledwie kilka lat temu, zdobyły sobie już renomę wśród gości, a w ślad za nią wiele prestiżowych nagród. Nasze hotele i wille nie podlegają kategoryzacji gwiazdkowej, pomimo iż posiadają wszystko, co znajdziecie w pieciogwiazdkowym obiekcie. Należą do odrębnej klasy, klasy hoteli boutique.

 

 

logo_easy_times