• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oferty specjalne

Strona główna Oferty specjalne Birma – kraina tajemnic

Birma – kraina tajemnic

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6391911.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7123442.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2203193.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/5100254.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2944685.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1854276.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4124027.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7314918.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3086769.jpglink
Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje

Niezliczone buddyjskie świątynie i klasztory, misterne pagody, prastara sztuka tkania jedwabiu i uprawy pływających ogrodów, cenne rękodzieło, nieskażona przyroda… Dwa tygodnie w niezwykłym, zapomnianym zakątku świata pozwolą Ci przybliżyć się do jego wyjątkowego piękna – piękna, które tkwi w przyrodzie, dziełach rąk ludzkich i przede wszystkim w samych ludziach. Odkryj Birmę!

Przykładowy program 14-dniowych wakacji w Birmie obejmuje trasę:

Yangon - Maymyo - Mandalay - Sagaing - Monywa - Bagan – Jezioro Inle - Yangon

 

Dzień 1: Yangon

Przylot do Yangon, powitanie przez przewodnika i transfer do hotelu. Po odpoczynku – zwiedzanie Yangon, stolicy Birmy i jednocześnie największego jej miasta liczącego 5 mln mieszkańców. Szerokie aleje, cieniste parki i ogromne jeziora zapewniły Yangon opinię jednego z najbardziej żywych i czarujących miast Azji.

Wycieczka po Yangun obejmuje zwiedzanie Pagody Sule, ratusza, budynków kolonialnych i Pagody Chaukhtatkyi z ogromnym posągiem leżącego Buddy. Doskonały punkt dla pamiątkowych fotografii stanowić będzie Karaweik Hall i Royal Barge na Królewskim Jeziorze Kandawgyi. O zachodzie słońca wizyta w Pagodzie Shwedagon – złocistej stupie górującej nad miastem i będącej jednym z cudów świata oraz centrum duchowym kraju. Nocleg w Yangon.

 

Dzień 2: Yangon – Mandalay - Maymyo

Po śniadaniu przelot do Mandalay i dwugodzinna przejażdżka do Pyin Oo Lwin (Maymyo) oryginalnie znanej jako wioska Shan-Danu; w 1896 wioska stała się górską stacją służącą za schronienie europejskim cywilom stacjonującym w Mandalay. Jest także uznawana za prawdziwy tygiel narodowościowy Birmy, jako że wciąż mieszkają tu liczne mniejszości narodowe. Podczas wizyty zwiedzanie barwnego rynku i przechadzka w kierunku centrum miasta, w którym mieści się wieża Purcella (dar od królowej Anglii). Główna ulica to mix budynków kolonialnych z nowoczesną architekturą Chin. Obowiązkowa przejażdżka bryczką do Ogrodów Botanicznych – naturalny las został tu przeobrażony w ogród botaniczny w 1915 roku. Na 436 akrach znajdziemy wiele gatunków drzew, rzadkich odmian orchidei, sezonowych kwiatów i pięknie uformowanych obszarów zielonych.

 

Dzień 3: Maymyo - Mandalay

Rano powrót do Mandalay, drugiego co do wielkości miasta, szczycącego się bogatą buddyjską spuścizną kulturową. W latach 1860–1885 Mandalay było ostatnią stolicą kraju za ostatniego niezależnego Królestwa Birmy przed anektowaniem go przez Wielką Brytanię po III wojnie brytyjsko-birmańskiej.

Zwiedzamy słynny monastyr Mahagandayon w Amarapura i największy buddyjski uniwersytet w kraju, w którym nauki pobierają tysiące mnichów. Po południu wizyta w Golden Palace Monastery – najbardziej znanym drewnianym klasztorze Birmy, słynnym z misternych rzeźb. To jedyny, cudem ocalały od bombardowań II wojny światowej budynek dawnego pałacu w Mandalay. Czeka nas jeszcze Kuthodaw Pagoda znana jako największa księga świata, a to z racji setek marmurowych tablic całych zapisanych kanonem buddyjskim. Podziwianie zachodu słońca i panoramy miasta ze wzgórza Mandalay. Nocleg w Mnadalay.

 

Dzień 4: Mandalay

Najważniejszym punktem dnia jest wizyta na kolorowym rynku Zegyo – spacer pośród kramów i poznawanie codziennego życia tutejszych ludzi. Odwiedzamy Świątynię Mahamuni – najbardziej czczoną pagodę w Mandalay i Pałac Królewski (Szklany Pałac), w którym mieści się ogromny, stworzony w brązie obraz Buddy pokryty grubymi warstwami złota; to jedno z trzech najświętszych miejsc w Birmie. Zawsze pełno tu wiernych pielgrzymujących z całego kraju. Mandalay to także centrum sztuki i rękodzieła – odwiedzamy warsztat, w którym za pomocą jedynej na świecie techniki tworzy się cieniutkie, 24-karatowe złote listki, rzeźbiarzy, który w marmurze tworzą posągi Buddy oraz tkaczy jedwabiu i bawełny. O zachodzie wizyta na moście U Bein na jeziorze Taungthaman  -  to liczący około 800 m długości most zbudowany z drewna tekowego uznawany za najdłuższy tekowy most świata. Nocleg w Mandalay.

 

Dzień 5: Mandalay - Sagaing - Monywa

Rano podróż do Monywa, po drodze zwiedzanie Sagaing. Tutajszy krajobraz dosłownie usiany jest klasztorami, a okolica uznawana za buddyjskie centrum Birmy.  Zwiedzamy pagodę Kaungmhudaw i żeński klasztor Zayar Theingi. Podziwianie widoku Sagaing i rzeki Ayeyarwaddy ze szczytu pagody SunOoPonnayashin. Sagaing jest także sławne z powodu uprawianej tu od wieków sztuki złotniczej. Nocleg: Monywa.

 

Dzień 6: Monywa

Monywa to miasto położone 136 km na północny zachód od Mandalay, na wschodnim brzegu rzeki Chindwin. To główne centrum handlu oraz ważny ośrodek kultury buddyjskiej. Najważniejsze monumenty miasta to pagoda Thanboday i Bodi Tahtaung. Odwiedzamy jaskinie Hpo Win Daung słynne ze ściennych malowideł oraz wzgórze Shwe Ba. Nocleg: Monywa.

 

Dzień 7: Monywa - Bagan

Rozpoczynamy podróż do Bagan przez Pakkuku, odwiedzając m.in. świątynię Thihoshin, lokalny targ i manufakturę cygar. Rejs prywatną łodzią do Bagan po rzece Ayeyarwaddy. Nocleg: Bagan.

 

Dzień 8: Bagan

Wykopaliska w Bagan to jedno z najbogatszych stanowisk w całej Azji i zarazem główna atrakcja Birmy. W Bagan, uważanym za jedno z najświętszych miejsc w Azji i stawianym w szeregu z takimi miastami jak Varanasi czy Jerozolima, archeologowie, historycy i fotografowie upodobali sobie ogromną kolekcję buddyjskich rzeźb,  bogatych malowideł naściennych i płaskorzeźb powstałych w XI-XIII w. W swej złotej erze, Bagan nazywane było miastem miliona pagód. To obrazowe określenie pozwala sobie wyobrazić bogactwo miasta przed zniszczeniami, których dokonał Kublai Khan do spółki z kilkoma poważnymi trzęsieniami ziemi – tym bardziej, że już ta namiastka pagód, które przetrwały przeciwności losu i ukazuje się naszym oczom, wciąż robi ogromne wrażenie. W ciągu kilku kolejnych dni poznamy parę niewielkich miasteczek, muzeum i najważniejsze pagody, w tym:

  • pagoda Shwezigon – pierwszy budynek zbudowany z stylu birmańskim, prototyp późniejszych pagód i zarazem najstarsza i najpiękniejsza ze wszystkich świątyń; ważny ośrodek religijny;
  • świątynia Ananda – arcydzieło wczesnego stylu świątynnego, zbudowana w 1066 r., jedna z najbardziej eleganckich świątyń;
  • świątynia Gubyaukgyi – ukazuje silne wpływy hinduskie;
  • pagoda Shwesandaw – ze stromymi schodami prowadzącymi na oferujące wspaniałe widoki tarasy.

Oglądamy zachód słońca ze szczytu jednej z najwyższych świątyń. Nocleg: Bagan.

 

Dzień 9: Bagan

Wizyta na targu Nyaung Oo, następnie świątynie Sulamani i Shwegugyi oraz miasteczko Minanthu. Po południu wizyta w lokalnym warsztacie mistrzów wyrobów z laki, następnie zwiedzanie świątyń Tayokpye, Htilominlo and Thatbyinnyu. Wieczorem podziwianie zachodu słońca z Bu Paya skąd rozciąga się piękny widok na rzekę Ayeyarwaddy. Nocleg: Bagan.

 

Dzień 10 – Bagan – Jezioro Inle (przelot)

Transfer na lotnisko Nyaung Oo w Bagan i przelot do Heho, bramy południowego stanu Shan. Po przylocie transfer nad jezioro Inle – naturalne, czyste, znane z niezwykłego piękna i zamieszkującego jego brzegi ludu Intha, który do perfekcji doprowadził sztukę uprawy pływających ogrodów. Cały dzień na obcowanie z pięknem jeziora, otaczających je gór i poznanie przyjaznego górskiego plemienia. Nocleg: nad jeziorem Inle.

 

Dzień 11: Jezioro Inle

Spędzamy dzień na łodzi, pływając po jeziorze otoczonym wysokimi wzgórzami. Wizyta na targu odbywającym się co pięć dni będzie doskonałą okazją do obserwowania plemion górskich schodzących ze swych wysoko położonych siedzib by sprzedawać i kupować wzajemnie swoje produkty. Nocleg: nad jeziorem Inle.

 

Dzień 12: Jezioro Inle  - wycieczka do Indein

Przejazd do miasteczka Indein. Świątynia Indein określana jest przez turystów jako Mini-Angkor. Po krótkim spacerze przez bambusowy las ukazuje się naszym oczom kompleks złożony z 1054 świątyń! Po południu wizyta w wiosce tkaczy jedwabiu. Nocleg: nad jeziorem Inle.

 

Dzień 13: Jezioro Inle - Yangon (przelot)

Transfer na lotnisko w Heho, lot do Yangon. Wizyta na gwarnym, kolorowym i wonnym bazarze. Odwiedzamy Bogyoke Aung San, w którym wybierać możemy spośród niezliczonego bogactwa pamiątek z Birmy. Po zakupach wycieczka do China Town i spacer wzdłuż rzeki Yangon. Nocleg: Yangon

 

Dzień 14: Yangon (Wyjazd)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Powyższy program ma charakter przykładowy, na życzenie przygotujemy szyty na miarę wyjazd dla dowolnej ilości osób.