• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oferty specjalne

Strona główna Oferty specjalne Rovos Rail – kolej na Afrykę

Rovos Rail – kolej na Afrykę

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9599361.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7227322.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7702433.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4246814.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3074985.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4979916.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9141527.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3030358.jpglink

Luksusowy Rovos Rail zabiera podróżnych z całego świata na nietypowe spotkanie z Czarnym Lądem. Trasy, po których jeździ, rozbiegają się z Pretorii we wszystkie strony świata – do Kapsztadu, Port Elizabeth, Dar es Salaam, Durbanu i Swakopmund.

Parowóz wyrusza z prywatnej stacji kolejowej Capital Park na przedmieściach Pretorii w RPA, ciągnąc za sobą odrestaurowane wagony z lat 20. XX w. Po 100 km zastępuje go nowoczesna lokomotywa, w wagonach działa klimatyzacja, goście rozpakowują walizki, rozmawiają przy drinku, biorą orzeźwiający prysznic.

Wyłożone ciemnym drewnem i miękkimi wykładzinami wnętrza w niczym nie przypominają przedziałów - to wygodne apartamenty stylizowane na epokę wiktoriańską. Najbardziej luksusowy, zajmujący połowę wagonu Apartament Królewski, ma 16 m² powierzchni. Wystarczy na salonik z fotelami, stolikiem i minibarem, podwójne łóżko, łazienkę z prysznicem, wanną i świeżymi kwiatami przy umywalce. Żaden z gości, zwłaszcza młode małżeństwa w podróży poślubnej, nie odmawia sobie przyjemności zażycia kąpieli z widokiem na Afrykę. Są też mniejsze apartamenty - Luksusowy liczy 11 m², Pullman 7 m².

Drewniane rolety w oknach pozwalają ukryć się w przytulnym wnętrzu. Tylko miarowy stukot kół przypomina, że za oknem przesuwają się krajobrazy Afryki. Nie mają one konkurencji w postaci ekranu telewizora – po prostu nie ma takiego sprzętu na wyposażeniu.

Dla wielu odwiedzających Południową Afrykę, doskonałą ofertą jest 48-godzinny przejazd między Pretorią a Kapsztadem. Jest to wspaniała okazja, by w nietypowy sposób zwiedzić RPA i przy okazji komfortowo przebyć ponad 1600 km. W ofercie również dłuższe wyprawy, jak Kapsztad – Dar es Salaam i inne. Poniżej przykładowy program trzydniowy. Zapraszamy do kontaktu z Easy Times – z przyjemnością przekażemy Państwu szczegółowe programy wypraw Rovos Rail!

Przykładowy program trasy Pretoria-Durban:

Dzień 1 – wyjazd z Pretorii

Dzień 2 – poranne safari w prywatnym rezerwacie w Namibii, popołudniowe safari w Rezerwacie Spionkop lub zwiedzanie Battlefields

Dzień 3 – zwiedzanie galerii afrykańskiej ceramiki Ardmore, przyjazd do Durbanu.

Rezerwacja