• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oferty specjalne

Słodkie Óbidos

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/768847slajd_obidos.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/964749slajd_obidos03.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/727943slajd_obidos02.jpglink

Początki Óbidos datowane są na rok 308 p.n.e., kiedy to miasto zostało założone przez Celtów. Óbidos zwane jest "miastem ślubów", ponieważ zgodnie z wielowiekową tradycją, zapoczątkowaną przez króla Dionizego w 1282 roku, miasto to królowie portugalscy ofiarowywali swym wybrankom w prezencie ślubnym. Nad malowniczymi wąskimi, ukwieconymi uliczkami góruje masywna bryła wiekowego zamku.

Każdej wiosny w Óbidos odbywa się Międzynarodowy Festiwal Czekolady. Z całego świata zjeżdżają tu profesjonalni cukiernicy, znawcy szlachetnego produktu, amatorzy wszelkich spożywczych rarytasów, łasuchy i oczywiście… turyści. Mistrzowie słodkiego rzemiosła przez kilka dni prezentują najwymyślniejsze wyroby: czekolady, czekoladki, trufle, lody, napoje i ciasta… W tym roku festiwalowe atrakcje czekają na przybyszów od 14 marca do 6 kwietnia w każdy piątek, sobotę i niedzielę.

Gotowy na czekoladowe szaleństwo? Rezerwuj pobyt w hotelu Praia D’El Rey, położonym nad samym Atlantykiem, zaledwie 10 minut drogi od Óbidos!

 

Więcej o hotelu      Rezerwacja