• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oferty specjalne

Strona główna Oferty specjalne Sri Lanka czyli olśniewający kraj

Sri Lanka czyli olśniewający kraj

https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/5106811.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9913302.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1951313.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/5625084.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8560325.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2321296.jpglink
https://www.easytimes.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6399798.jpglink
Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje Sardynia | Is Morus | Restauracje

Cokolwiek myślisz o Sri Lance, nawet w połowie nie oddaje to tego, czym jest ona naprawdę. Nazwa państwa, przyjęta w 1972 (wcześniej jako Cejlon), oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj”. I rzeczywiście - ten pełen cudów przyrody i architektury zakątek świata zadziwi Cię swoją różnorodnością i bogactwem atrakcji.

Przykładowy program wakacji

 

Dzień 1  LOTNISKO/ PINNAWALA / DAMBULLA / KANDALAMA

Przylot na lotnisko Bandaranayke, przywitanie z przewodnikiem i transfer do  Pinnawala. W Pinnawala wizyta w sierocińcu dla słoni stanowiącym nie tylko miejsce opieki dla zwierząt, ale także ważny ośrodek ochrony gatunku i edukacji odwiedzających sierociniec gości. Z pomocą krajowych i międzynarodowych ekspertów utworzono i wdrożono tu naukowy program hodowli słoni w niewoli – w 1984 roku przyszło na świat pierwsze słoniątko poczęte w Pinnawala. Po zwiedzeniu sierocińca, transfer do Kandalama i nocleg.

 

Dzień 2 :     KANDALAMA / SIGIRIYA / POLONNARUWA / KANDALAMA

Po śniadaniu wycieczka do Sigiriya – skalnej fortecy datującej się na V wiek n.e. Zbudowana przez króla Kashyapa (477-495 n.e.) stanowi ważną część światowego dziedzictwa. Cytadela nazywana Lwią Skałą to okazały budynek wyrastający z gęstej dżungli na 200 metrów wzwyż. Fosa, wały i rozległe ogrody okalają podstawę skały. W Sigriya podziwiamy sławne na cały świat freski „Niebiańskich Dziewic” ukryte w skalnej niszy, do której docieramy spiralnymi schodami. Wyruszamy do Polonnaruwa – drugiej w kolejności stolicy Sri Lanki, zbudowanej w XI-XII w. Zwiedzamy ruiny pałacu królewskiego, Gal Viharaya, w którym znajdują się cztery wspaniałe posągi Buddy wykute w skale, a następnie oglądamy salę widowisk, staw Lotus, pomnik króla Parakramabahu oraz Parakrama Samudraya – jezioro zbudowane przez króla Parakramabahu.  Znajduje się tu także kilka znanych ośrodków kultu, w tym świątynia Sziwy, Lankathilake, Watadage,  Galpotha i Kiri Vehera. Przejazd do Kandalama i nocleg.

 

Dzień 3 :     KANDALAMA / DAMBULLA / MATALE / KANDY

Po śniadaniu przejazd do Dambulla – najwspanialszej w całym kraju skalnej świątyni, zbudowanej przez króla Walagambahu w I w p.n.e. i wpisanej na listę światowego dziedzictwa. Tworzy ją kompleks pięciu jaskiń o ponad 2 tys. m2 ścian i sufitów pokrytych w całości malowidłami. Uznaje się ją za największy w świecie obszar pokryty obrazami - zawiera ona ponad 150 obrazów Buddy. Największy z nich to kolosalna, sięgająca 14 m figura Buddy wyrzeźbiona w skale. Przejazd do Matale. Wizyta w ogrodzie korzennym i poznanie przypraw, z których słynie Sri Lanka. Pokaz gotowania z użyciem przypraw. Przejazd do Kandy – ostatniej stolicy z epoki królów, wpisanej na listę światowego dziedzictwa. Nazwa "Kandy" wiąże się z wizjami splendoru i świetności, a wiele legend, tradycji i przejawów folkloru wciąż pozostaje tu żywych. Przejażdżka wokół jeziora Kandy wybudowanego przez ostatniego syngaleskiego króla, Sri  Wickrama Rajasinghe w 1798 r. Zwiedzanie miasta, bazaru, centrum sztuki i rzemiosła oraz lapidarium. Wizyta w Świątyni Zęba Buddy. Wieczorem program artystyczny. Nocleg w Kandy.

 

Dzień 4 :     KANDY / PERADENIYA / NUWARA ELIYA / KANDAPOLA

Po śniadaniu wyjazd do Peradeniya.  Tutejszy ogród botaniczny pierwotnie był prywatnym ogrodem króla, później zaś został rozbudowany przez Brytyjczyków. Obecnie na jego 147 akrach znajdziemy niezwykłe bogactwo roślin, drzew i kwiatów. Przejazd do Nuwara Eliya. Z racji ożywczego górskiego klimatu i malowniczej scenerii miejsce to stało się najpopularniejszym górskim kurortem Sri Lanki. To także serce całego krajowego przemysłu herbacianego. Znajduje się tu najwyższa góra Sri Lanki, Pidurutalagala (2524 m n.p.m.). Miłośników golfa ucieszy wiadomość, że Nuwara Eliya szczyci się jednym z najlepszych 18-dołkowych pól golfowych w całej Południowej Azji. Przejazd do Kandapola i nocleg.

 

Dzień 5 :     KANDAPOLA / HORTON PLAINS / KANDAPOLA

Po śniadaniu przejazd na Równiny Hortona położone na wysokości około 2134  n.p.m.. Poprzecinane krystalicznymi strumieniami równiny porośnięte są przez trawy i poszarpane drzewka. Odwiedzamy „Koniec świata” uznawany za najpiękniejszy widok w całej Sri Lance. Wspaniała, dramatyczna skarpa wznosi się tu na 1200 metrów – stąd jej nazwa. Dłuższy spacer zaprowadzi nas do olśniewających wodospadów Backera. W całym parku krajobrazowym zamieszkują ssaki takie jak: Smabhur, lampart i endemiczna małpa niedźwiedzia oraz mnóstwo jaszczurek i gatunków ptaków. Przejazd do Kandapolai i nocleg.

 

Dzień 6 :     KANDAPOLA / YALA

Wycieczka jeepem do Narodowego Parku Yala  - największego parku narodowego Sri Lanki, zamieszkanego przez słonie, dziki, dzikie bawoły, lamparty, niedźwiedzie, jelenie i krokodyle. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 7:     YALA / TISSAMAHARAMA / COLOMBO

Przejazd z Yala do Colombo przez Galle. Wycieczka po Colombo. Colombo, jak wiele innych stolic krajów rozwijających się, ma bardzo zmienne oblicze. Niczym grzyby po deszczu na miejscu starych zabudowań wyrastają tu wieżowce, niemniej w niektórych rejonach miasta wciąż udało się ocalić urok starej, kolonialnej Sri Lanki w postaci choćby stuletniego zegara na wieży czy dawnych brytyjskich domów. Udajemy się na bazar Pettah, odwiedzamy hinduistyczne i buddyjskie świątynie, zamożne dzielnice i konferencyjne centrum Bandaranaike – dar Chin dla Sri Lanki. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 8:     COLOMBO / LOTNISKO

Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do Polski.

 

Powyższy program ma charakter przykładowy, na życzenie przygotujemy szyty na miarę wyjazd dla dowolnej ilości osób.